21.5 C
Bratislava
streda, 26. júna 2024

Slovan potvrdil kto bude tvoriť tím Belasých v novej sezóne

Najčítanejšie

Kanadský brankár Milan Borjan v Slovane končí, ale športový klub ŠK Slovan Bratislava potvrdil, že i ďalšiu sezónu budú tím belasých tvoriť stredopoliari Vladimír Weiss, ml., Juraj Kucka a Mark Tolič, obrancovia Lukáš Pauscheck a Kenan Bajrić, útočník Dávid Strelec. Okrem Milana Borjana končia i Richard Križan a Spyridon Risvanis.

Kto nahradí Milana Borjana ešte nie je známe, aktuálne kvalitnému slovinskému brankárovi Žigovi Frelihovi končí zmluva v Michalovciach. Frelih patrí medzi najlepších brankárov Niké ligy a podľa informácií portálu Futbalové zákulisie už zaslal ponuku do Michaloviec klub Spartak Trnava. Žiga by mohol nahradiť Dominika Takáča, ktorý v Trnave končí. Uvidíme ale ako sa situácia vyvinie a či pošle proti ponuku ŠK Slovan.

„Po vypršaní hosťovania v našom drese nepokračuje Milan Borjan. Zaslúži si samostatné poďakovanie za prístup i výkony počas celej sezóny, keď bol našou oporou a získal si sympatie fanúšikov. Nezabudneme, ako nás práve Milan podržal v kľúčovom dvojzápase s luxemburským Swiftom. Želáme mu všetko dobré v kariére i osobnom živote, a ďakujeme za všetko, čo pre Slovan odviedol,“ povedal Ivan Kmotrík ml., generálny riaditeľ klubu.

„Som nesmierne šťastný, že Juraj Kucka pokračuje vo svojej kariére v belasom drese. Od svojho príchodu sa stal futbalovo i ľudsky prakticky nenahraditeľnou súčasťou nášho mužstva. Jeho zdravotný stav sa vyvíja pozitívne, nič mu teda nebude brániť naplno naskočiť do novej sezóny, v ktorej budeme potrebovať jeho charakter i kvalitu. Dohodli sme sa na novej ročnej zmluve,“ skonštatoval Ivan Kmotrík ml., generálny riaditeľ klubu a doplnil:

„Vlado Weiss je dôležitou súčasťou mužstva na ihrisku i v kabíne, je správnym kapitánom a lídrom. Všetci si veľmi prajeme, aby bol zdravotne fit, a mohol opäť tešiť fanúšikov svojimi peknými akciami, gólmi i prihrávkami. Vieme, aký dôležitý pre nás dokáže byť, čo už viackrát dokázal v zlomových chvíľach aj v európskych zápasoch. Som rád, že Vlado má s nami kontrakt aj na ďalšiu sezónu, a že zostáva s nami,“ vyhlásil Ivan Kmotrík ml.

Rokovania ešte prebiehajú s ďalšími hráčmi, ktorým sa končia kontrakty. „Samozrejme, paralelne pracujeme aj na ďalších veciach týkajúcich sa hráčskeho kádra. S Jaromírom Zmrhalom, Guramom Kašiom i Jabom Kankavom rokujeme o ich budúcnosti a prípadnej budúcej spolupráci. O výsledku rokovaní budeme včas informovať,“ skonštatoval Ivan Kmotrík ml.

Predaj permanentiek na novú sezónu odštartoval v sobotu 18. mája o 9h.

zdroj foto: ŠK Slovan Bratislava
Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne