21.5 C
Bratislava
streda, 26. júna 2024

VIDEO: Slávnostné otvorenie parku na Račianskom mýte a Petanqový turnaj novomestských seniorov

Najčítanejšie

Slávnostné otvorenie parku na Račianskom mýte sprevádzal v nedeľu 19. mája 2024 bohatý kultúrny a športový program, vrátane Petanqového turnaja novomestských seniorov.

V kultúrnom programe sa predstavila tiež Vietnamská a Ukrajinská komunita, návštevníci tiež zažili hudobné vystúpenie Branislava Jobusa, Grety Pogany, alebo cirkusantské varieté, gastro zónu, či ponuku knižného antikvariátu Olejar Books.

Diváci mohli navštíviť aj burzu platní, burzu kníh s Novomestskou knižnicou, tvorivé dielne s Drevenô koliesko a s KS Vajnorská, alebo maľovanie na tvár pre deti, cvičenie pre mamičky, alebo seniorov a v renovovanom priestore pubu Koliesko sa predstavili úradníci miestneho úradu a poslanci, aby sa osobne stretli a zhovárali s obyvateľmi.

V parku sa v nedeľu uskutočnil aj petanqový turnaj novomestských seniorov, ktorý bol v tomto roku prvý v poradí: „Som rád, že aktívne zapájame seniorky a seniorov do spoločenského života. Verím, že víťazný tím bude dobre hájiť naše farby aj v okresnom kole petanqu, ktoré bude na jeseň,“ prezradil pre Novomestský Večerník Pavol Troiak, vicestarosta bratislavskej mestskej časti Nové Mesto. > Prečítajte si celý článok o slávnostnom otvorení parku a petanqovom turnaji seniorov.

Pozrite si krátky film zo slávnostného otvorenia parku a petanqového turnaja:

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti Rača.👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

Aktuálne