21.5 C
Bratislava
utorok, 25. júna 2024

V Alviane sa uskutočnil prvý ročník hokejbalového turnaja Vajnorský pohár

Najčítanejšie

V nedávno zrekonštruovanom športovom areáli Alviano, hneď vedľa pizzerie s rovnakým menom sa v sobotu 25. mája uskutočnil predpoludním hokejbalový turnaj. Popoludní potom Vajnoráci vo Vajnorských viniciach vzdali hold patrónovi vinohradníkov sv. Urbanovi.

Na ihrisku v Alviane v sobotu Vajnoráci odštartovali tradíciu hokejbalových turnajov. Klubové tímy Vajnory „A“ a Vajnory Villagers a v miniturnaji sa predviedli aj vajnorské hokejbalové nádeje, bola to pre nich taká odmena. K dospelým tímom si pozvali dva tímy, ktoré k nim chodili počas sezóny trénovať – Jokerit Pezinok a Empiria Petržalka, ktorá napokon aj turnaj vyhrala.

„Zaradiť nový turnaj na hokejbalovú mapu nie je jednoduché, ale pracujeme aj na ďalších termínoch, v ktorých by sme chceli ešte tento rok organizovať ďalšie podujatia,“ uviedol pre Vajnorský Večerník Matúš Krutý, predseda klubu ŠK Vajnory.

Športový klub Vajnory vznikol len nedávno, v roku 2023. Aktuálne majú už vyše 60 členov, ktorí sú rozdelený do dvoch dospelých tímov (Vajnory „A“, Vajnory Villagers) a do dvoch mládežníckych tímov.

Cieľom klubu je predovšetkým práca s mládežou, vytváranie možností ako deti udržať pri športe. Prioritne sa venujú hokejbalu, ale chcú v akomkoľvek športovaní podporovať deti, dospelých či celé rodiny prostredníctvom tréningov a rôznych podujatí. Rovnako v spolupráci s MČ Vajnory sa chce športový klub podieľať na zveľaďovaní ihriska Alviano a jeho okolia.

Dospelé tímy doplnili v sobotu na turnaji aj mládežníci z Vajnor a bola to pre nich odmena za klubovú činnosť. Rodičia môžu svoje deti prihlásiť aj počas sezóny prostredníctvom klubového webu.

„Vo Vajnoroch už dlhšiu dobu fungovala komunita, ktorá hrávala hokejbal, ale nemala na to vhodné podmienky. Podarilo sa nám však založiť Športový klub Vajnory, vytvoriť veľkú skupinu ľudí ochotných pomáhať a napokon sme svojou aktivitou presvedčili vedenie mestskej časti Vajnory, že si zaslúžime nové ihrisko. Minulý rok sme koncom novembra v spolupráci s MČ Vajnory slávnostne otvorili v areáli Alviano hokejbalové ihrisko s moderným umelým multifunkčným povrchom. Začali sme sa venovať budovaniu hráčskej základne, pravidelnému trénovaniu detí a organizovaniu podujatí. Vajnorský pohár bol našim prvým kubovým turnajom,“ uviedol pre Vajnorský Večerník Matúš Krutý, predseda klubu ŠK Vajnory, aktuálne šéftréner klubu, bývalý viacnásobný medailista z vrcholných šampionátov a našej hokejbalovej Extraligy.

Viac článkov o mestskej časti Vajnory nájdete na Vajnorskom Večerníku. 

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti Rača.👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

Aktuálne