26.7 C
Bratislava
streda, 19. júna 2024

Podunajské Biskupice sú a budú opäť o čosi zelenšie, krajšie a zdravšie

Najčítanejšie

Starosta mestskej časti Podunajské Biskupice Roman Lamoš uviedol: „V areáli na Latorickej pri detskom ihrisku a na Bieloruskej pri športovom ihrisku sme vymenili kus asfaltu a betónu za príjemné zelené oázy, ktoré do prostredia prinesú potrebnú mikroklímu, tieň aj estetiku.

Na Latorickej sme vytvorili zelený pás v tvare L s novými listnatými a ihličnatými stromami, kríkmi známymi ako „indiánska čučoriedka“ , urobili terénne práce a nasadili levanduľu, ktorá okamžité pritiahla užitočné opeľovače – včielky či čmeliaky. Pribudnú tu ešte nové lavičky.

A to nie je všetko: na jeseň vďaka dotácii (Ekopolis/Dobrý sused), ktorú sa nám podarilo získať, vysadíme na Latorickej ďalších 6 veľkých a 9 stredných stromov a 12 kríkov. Z priestoru medzi dvomi ihriskami zmizne ďalšia časť betónu a nová zelená alej tu vytvorí ďalší príjemný tieň, zníži prašnosť, veternosť a do určitej miery aj hlučnosť.

Novú zelenú plochu sme v týchto dňoch dokončili aj na Bieloruskej, kde pri zmodernizovanom ihrisku pribudol taktiež pás s kríkmi, stromami a voňavými levanduľami,“ uviedol Roman Lamoš.

Vďaka za finančnú pomoc patrí partnerom Podunajských Biskupíc – Bratislava – hlavné mesto SR, Bratislavský samosprávny kraj (BSK), spoločnostiam Veolia Slovensko, Sehring a Slovnaft.

(fb)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne