Račianske vína zožali úspech na súťaži Agrovína (aktualizované)

Spoločnosť Villa Vino Rača uspela na súťaži Agrovína 2024, kde získala za svoje vína veľkú zlatú medailu, päť krát zlatú medailu, päť krát striebornú medailu, ocenenie titul šampióna kategórie II. tiché biele ostatné vína a ocenenie Najlepšia kolekcia vín.

Veľkú zlatú medailu získalo víno Palugyay Frankovka modrá rosé 2018 ľadové a zlaté medaily boli udelené vínam Palugyay Irsai Oliver 2022, Exclusive Devín 2023, Frizzante Cabernet Sauvignon rosé, Exclusive Račianska frankovka 2021 a Exclusive Irsai Oliver 2023. Titul šampióna kategórie II. tiché biele ostatné vína získalo víno Palugyay Irsai Oliver 2022 polosladké.

„Uspieť s našim vínom na súťaži je pocit hrdosti a zadosťučinenia. To, že vyrábame kvalitné víno vieme. Inak by sme ho predsa nevyrábali. Ak to však uznajú aj kolegovia na prestížnej súťaži, to poteší. A AGROVÍNO je jedna z najprestížnejších slovenských súťaží vín s dlhou tradíciou,“ uviedol generálny riaditeľ vinárstva Villa Vino Rača Ing. Ján Krampl, CSc.

V tomto roku Villa Vino Rača čakajú oslavy 75. výročia vzniku vinárstva. Práve teraz, na jar, finalizujú nové vína z ročníka 2023. „Ukazuje sa, že to bol náročný, ale dobrý ročník. Vína sú veľmi zaujímavé a verím, že budú zdrojom radosti nielen pre mňa, ale pre všetkých milovníkov vína,“ doplnil Ing. Ján Krampl, CSc.

Rača bola v minulosti pre obyvateľov Bratislavy prvou z vinohradníckych oblastí, už v roku 1949 bolo v Rači založené Jednotné roľnícke družstvo, ktoré bolo bolo až do konca 80. rokov najvýznamnejším dodávateľom hrozna pre Vinárske závody Rača. Začiatkom 90. rokov družstvo prestalo predávať hrozno a postupne rozširovalo výrobu vlastného vína v pivnici v Rači. Villa Vino Rača začala svoju novú etapu vývoja v roku 2004 zmenou právnej formy z poľnohospodárskeho podielnického družstva na akciovú spoločnosť.

Výstava vín Agrivíno je určená pre všetky vína, ktoré môžu súťažiť v jednotlivých kategóriách určených štatútom, bez ohľadu na ich geografický pôvod. Súťaž AGROVÍNO je nominačnou súťažou pre Národný salón vín, konanou pod záštitou Zväzu vinohradníkov a vinárov SR.

Kompletné výsledky odborného hodnotenia súťaže Agrovíno nájdete v katalógu > tu

Viac článkov o mestskej časti Rača nájdete na Račianskom Večerníku.