22.5 C
Bratislava
piatok, 14. júna 2024

V Rači sa uskutočnil „Deň Amosákov“ a tradičný „Trh na Peknej“ komunitného centra Stará jedáleň

Najčítanejšie

V Rači sa v sobotu 8. júna na Hubeného ulici uskutočnilo v športovom areáli a v okolí školy ZŠ a MŠ J. A. Komenského spoločné podujatie školy a komunitného centra Stará jedáleň, pod názvom „Deň Amosákov a Starojedálenský trh“. Tradičný Trh na Peknej sa tento rok presunul na Hubeného.

Na rodičov, ale hlavne deti čakal super program. Deti plnili úlohy v tvorivých, športových a umeleckých zónach, za ktoré dostali body do kartičky Dňa Amosákov a mohli si vyzdvihnúť sladkú odmenu.

Na deti čakalo aj interaktívne predstavenie Dievča bez hranostaja, alebo úžasná bubnová show umeleckého súboru Maribondo. Na Starojedálenskom trhu si návštevníci mohli dať dobrú kávičku, kúpiť račianske vínko, domáce sirupy, alebo tričká od Starej jedálne, štrikované výrobky, recyklované textilné výrobky Špajza design, či domáce sviečky zo včelieho vosku ktoré vyrobili deti z MŠ a ZŠ J. A. Komenského.

O tvorivé dielničky sa postarali Klub zóna Mládež ulice, Detská zóna s Ráčikom, Tvorivá zóna Starej jedálne, Zábavná zóna v CVČ Levík, Šachová zóna Bratislavskej šachovej akadémie, Umelecká zóna a Športová zóna ZŠ Komenského.

Viac článkov o mestskej časti Rača nájdete na Račianskom Večerníku. 

Pozrite si galériu fotografií a krátke video:

Prečítajte si tiež:

Raču prídu v piatok skrášliť dobrovoľníci v rámci iniciatívy Naše Mesto (aktualizované)

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti Rača.👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

Aktuálne