27.5 C
Bratislava
utorok, 25. júna 2024

Raču prídu v piatok skrášliť dobrovoľníci v rámci iniciatívy Naše Mesto (aktualizované)

Najčítanejšie

Dobrovoľníci, ktorí sa prihlásili z rôznych spoločností a občianskych združení budú pomáhať od rána v piatok 7. júna skrášľovať okolie v mestskej časti Rača v rámci dobrovoľníckej iniciatívy Naše Mesto, nahlásených je 150 dobrovoľníkov a budú napríklad skrášľovať v miestnej časti Stará Rača, Obecnú záhradu na Alstrovej, na Detvianskej ulici trvalkové záhony a doplnia výsadbu v kvetináčoch pri Račianskom trhovisku, kde povypadávali vyschnuté rastlinky, ale taktiež vysadia kvetiny pozdĺž Dopravnej ulice v miestnej časti Východné/Rendez a budú skrášľovať i miestnu časť Krasňany.

V Obecnej záhrade v Starej Rači začiatkom jari vyčíňal diviak, takže veľké množstvo nových rastlín skonči práve tam a vďaka nadácii Pontis sa doplní výsadba záhrady, celkovo dosadia v piatok v Rači až okolo 300 kusov rastliniek, ktoré vymizli vplyvom škodcov, alebo počasia.

Aktivácie sa zúčastnia a investujú svoj čas priamo na mieste aj zamestnanci životného oddelenia miestneho úradu Rača. Dobrovoľníci budú z račianskych občianskych združení, komunitného centra na Peknej ceste Stará Jedáleň, Rodinného centra Ráčik, ale napríklad i zamestnanci spoločnosti ČSOB, DLA PIPER WEISS-TESSBACH Rechtsanwälte GmbH, Henkel Slovensko a Johnson Controls International.

Celý projekt zastrešuje nadácia Pontis, mestská časť zakúpila, podľa zverejnenej objednávky, v záhradníctve Mateus Gardens rastlinný a záhradnícky materiál na výsadbu v hodnote 607 eur.

„Do najväčšieho dobrovoľníckeho podujatia Naše Mesto sa tento rok v Rači zapájajú aj ďalšie organizácie, napr. OZ Stará jedáleň a komunitné centrum na Peknej ceste alebo Rodinné centrum Ráčik,“ prezradila pre Račiansky Večerník Monika Topercerová z nadácie Pontis.

V rámci dobrovoľníckej iniciatívy Naše mesto  v mestskej časti Rača dobrovoľníci pomôžu zabezpečiť tiež upratanie  vnútorných priestorov v rodinnom centre Ráčik, natieranie lavičiek, plota a múrikov, renováciu plota, umytie okien komunitného centra Stará jedáleň, čistenie areálu v Horárni Krasňany, Čistenie a maľovanie lavičiek na ihrisku Augustína Murína, Čistenie a maľovanie lavičiek na ihrisku Plickova, Čistenie a maľovanie lavičiek na ihrisku Závadská.

Viac článkov o mestskej časti Rača nájdete na Račianskom Večerníku. 

Aktualizované 7.6.2024:

Takmer 130 dobrovoľníkov od rána realizuje avizované dobrovoľnícke práce. Pozrite si krátke video, ako prebiehali práce v Obecnej záhrade, na Detvianskej ulici a oproti Račianskemu trhovisku. Na Dopravnej ulici čistia ulicu a jej okolie, natierajú zábradlie a orezávajú dreviny. Pracovníčka Strediska čistoty miestneho úradu zároveň realizovala kosbu. Výsadba kvetov pozdĺž Dopravnej ulice ale nebude v piatok zrealizovaná, nakoľko Magistrát nedal povolenie na výsadbu (prinesieme viac informácii.):

Prečítajte si tiež:

V Obecnej záhrade sa uskutoční vlastivedná prednáška „Prečo sa Rača Račou volá?“

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti Rača.👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

Aktuálne