31.7 C
Bratislava
streda, 19. júna 2024

Ružinovský poslanec Dávid Staruch spustil nový podcast pod príznačným názvom Bratislavská mudrovačka

Najčítanejšie

Poslanec Dávid Staruch je aktívny v zastupiteľstve ale i na sociálnych sieťach. Je kritikom súčasného vedenia Ružinova, ale i vedenia Magistrátu hlavného mesta Bratislavy.

Aktuálne odštartoval nový podcast z obývačky pod názvom Bratislavská Mudrovačka, kde bude spolu s hosťami „mudrovať“ o aktuálnych bratislavských témach. „Publikovať epizódy budem hlavne na YouTube, kde mi môžete dať lajk a odber. Rád by som publikoval jeden resp. dva diely mesačne, podľa časových možností na oboch stranách,“ prezradil pre Ružinovský Večerník.

„Podcast má neformálnym spôsobom priblížiť aktuálne dianie a rôzne životné príbehy mojich hostí, ktoré sa týkajú najmä Bratislavy. Napríklad, budeme mudrovať o tom, ako sa nám po meste jazdí kolobežkou či bicyklom, alebo budeme „veľmi múdri“ ak pôjde o aktuality, históriu a podobne. Mojou snahou je mať hostí z rôznych oblastí, niekedy aj úplne bežných obyvateľov nášho mesta, ale aj známe tváre,“ uviedol pre Ružinovský Večerník poslanec Dávid Staruch a doplnil:

„Cieľom je priblížiť dianie v meste v inom duchu, niekedy humorne a niekedy zasa trošku ironicky a pod.. Hlavne by som chcel dať priestor širokej škále rôznych osobností, ktoré bežne nevidíme v TV alebo nečítame o nich v novinách“.

Hosťom prvého dielu Bratislavskej mudrovačky bol Juraj Káčer s ktorým sa Dávid Staruch zhováral o Bratislave a jeho živote. Juraj Káčer je už 14 rokov komunálny politik, aktuálne za bratislavskú mestskú časť Dúbravka v mestskom zastupiteľstve:

Bratislava – ECHO Bratislavčanov (predtým Zjednotená Bratislava)

Dávid Staruch vedie občianske združenie Zjednotená Bratislava, ktoré komunikuje bratislavské témy na Facebookovej skupine Zjednotená Bratislava, ktorá bola ale nedávno premenovaná na Bratislava – ECHO Bratislavčanov, pod veľmi podobným názvom fungujú aj obecné noviny Ružinovské echo.

„K zmene názvu skupiny, to sme sa rozhodli zámerne zjednotiť tak, aby to bolo totožné s ostatnými skupinami, ktoré poznáte z mestských častí (napr. Ružinov – ECHO Ružinovčanov, ktorú vedie Ivor Švihran) a aby to zbytočne potom nezasahovalo do činnosti občianskeho združenia,“ uviedol pre Ružinovský Večerník Dávid Staruch a doplnil:

„Občianske združenie Zjednotená Bratislava mi pomáha najmä s organizovaním a pri výbere hostí. Toto združenie funguje ako platforma pre obyvateľov, ktorí majú záujem naše mesto rozvíjať a zlepšovať a hlavne spájať ich naprieč politickým spektrom. Napríklad toto združenie je známe tým, že organizuje tzv. verejné posedenia pri Kofole, ktoré slúžia pre networking (vzájomné spoznanie sa) a na výmenu informácií. Na tieto stretnutia chodia tak bežní obyvatelia, ako aj poslankyne a poslanci Bratislavy, niekedy aj starostovia mestských častí a bývalí členovia vlády,“ uviedol Dávid Staruch.

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti Rača.👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

Aktuálne