20 C
Bratislava
nedeľa, 21. júla 2024

Novými posilami v ŠK Slovan budú v novej sezóne okrem Róberta Maka aj Július Szöke a Jurij Medveděv

Najčítanejšie

Róbert Mak je odchovancom Slovana Bratislava, následne zamieril do akadémie anglického klubu Manchester City, neskôr pôsobil v Norimbergu, potom v gréckom klube PAOK FC, Zenite Petrohrad, či v tureckom Konyaspore alebo Ferencvárosi. Posledné dva roky strávil v Austrálii v drese Sydney FC, aby sa opäť vrátil do ŠK Slovan. > Čítajte viac

Okrem Róberta Maka posilní v novej sezóne rady belasých aj Július Szöke, ktorý ešte donedávna pôsobil v cyperskom klube Arisu Limassol a v nachádzajúcej sezóne v play-off Európskej ligy 2023/24, kedy práve belasým za tento klub strelil gól, teraz ich veríme bude dávať tiež, ale už za Belasých!

Július Szöke pred angažmán v cyperskom klube pôsobil v izraelskom klube Kirjate Šmona, bieloruskom Soligorsku, v kazašskom Šachťor Karaganda a predtým na Slovensku, kde hral za Podbrezovú, Zlaté Moravce, alebo Ružomberok.

„Július Szöke nás zaujal nielen v spomínanom dvojzápase. Dlhodobo podával výborné výkony a na Cypre bol dôležitým hráčom tímu, ktorý v sezóne 2022/23 získal majstrovský titul. Prejavil túžbu hrať za Slovan. Sme presvedčení, že nášmu mužstvu môže priniesť oživenie, dôraz i energiu. Práve takíto hráči bývajú kľúčoví aj v náročných európskych zápasoch, s ktorými má Július z predošlej sezóny bohaté skúsenosti, keďže zažil skupinu Európskej ligy. Tešíme sa, že sme sa s Arisom dohodli na jeho prestupe, a stáva sa naším hráčom, keď sme podpísali trojročnú zmluvu. Aj týmto transferom deklarujeme naše ambície v novej sezóne, keď chceme poskladať ešte silnejšie mužstvo,“ povedal pre klubový web generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Jurij Medveděv je späť na Tehelnom poli

Druhou posilou v novej sezóne belasých bude hráč, ktorý dlhodobo patril k oporám a podieľal sa na piatich zo šiestich titulov v sérii ŠK Slovan. Zároveň je to autor jedného z najpamätnejších a najdôležitejších gólov z posledných rokov.

Jurij Medveděv a Ivan Kmotrík, ml. (zdroj: ŠK Slovan Bratislava)
Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne