19.7 C
Bratislava
nedeľa, 21. júla 2024

Televízne spravodajstvo RTVS považuje za najobjektívnejšie čoraz viac ľudí. Potvrdil to posledný prieskum, v ktorom verejnoprávne médium potvrdilo pozíciu lídra

Najčítanejšie

Televízne spravodajstvo RTVS označili diváci za najobjektívnejšie na Slovensku kontinuálne už po 18. raz. V aktuálnom prieskume agentúry MEDIAN SK zameranom na prvý kvartál 2024 označilo spravodajstvo verejnoprávnej televízie za najobjektívnejšie až 27,9 % opýtaných, pričom oproti predchádzajúcemu kvartálu ide o nárast o 1,3 %. RTVS od druhej priečky delí až 10,3 percentuálnych bodov.

„Kontinuálny nárast divákov, ktorí považujú televízne spravodajstvo RTVS za najobjektívnejšie na Slovensku, je jasným dôkazom toho, že úloha verejnoprávneho média je v spoločnosti nezastupiteľná. Aj vzhľadom na výsledky aktuálneho prieskumu je paradoxné, že práve neobjektívnosť a nevyváženosť je hlavnou výčitkou vlády voči RTVS a argumentom na podporu jej zrušenia a vytvorenia novej inštitúcie. Zamestnanci a spolupracovníci sekcie spravodajstva a publicistiky dôsledne dbajú na dodržiavanie princípov verejnoprávnosti a vysokých štandardov novinárskej etiky v súlade so štatútom pracovníkov a spolupracovníkov RTVS, čo dokazujú aj výsledky prieskumov. Dúfam, že verejnoprávne médium si pod novým názvom a s novým vedením udrží priazeň divákov a naďalej bude aktuálnym, nestranným, objektívnym, pravdivým a vyváženým zdrojom informácií pre všetkých ľudí na Slovensku,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj. V prieskume objektívnosti televízneho spravodajstva sa na ďalších miestach umiestnili TA3 (17,6 %), TV Markíza (16,6 %) a TV JOJ (16,2 %).

MEDIAN SK realizoval prieskum zameraný na najobjektívnejšie televízne spravodajstvo v slovenských televíziách v termíne január až marec 2024. Prieskumu sa zúčastnilo 2.033 respondentov vo veku 14 až 79 rokov.

Najobjektívnejšie TV spravodajstvo 2024/I. vlna (%)

Zdroj: MML Omnibus, 2024/1, MEDIAN SK

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne