27.3 C
Bratislava
pondelok, 22. júla 2024

Najobľúbenejšie zábavné formáty Slovenskej televízie a rozhlasu a seriál Toni – pôrodný asistent prilákali počas víkendu k obrazovkám státisíce divákov

Najčítanejšie

Počas piatkového večera sa súťažná šou Milujem Slovensko stala celkovo najsledovanejším nespravodajským programom dňa. V danom časovom slote bola Jednotka číslom jeden na slovenskom televíznom trhu. V sobotu a nedeľu bola sledovanosť výrazne ovplyvnená prebiehajúcimi Majstrovstvami Európy vo futbale.

Napriek tomu sobotňajšie zábavné formáty STVR potvrdili svoju stabilnú pozíciu v rebríčku obľúbenosti u divákov. Súťažno-zábavná šou Záhady tela a následne talkšou Petra Marcina Neskoro večer sa stali najsledovanejšími nespravodajskými a nešportovými programami dňa. V nedeľu večer prilákala divákov k obrazovkám ďalšia premiérová epizóda seriálu Toni – pôrodný asistent, ktorá sa rovnako stala najsledovanejším nespravodajským a nešportovým programom dňa.

V piatok večer si súťažnú šou Milujem Slovensko pozrelo na Jednotke 275.000 divákov pri trhovom podiele 20,3 % v cieľovej skupine 12+ a stala sa celkovo najsledovanejším nespravodajským programom dňa. V danom časovom slote bola Jednotka číslom jeden na slovenskom televíznom trhu.

Dlhodobo obľúbený program diváci pravidelne sledujú aj v jeho reprízových vydaniach. Cestopisnú reláciu Cestou necestou, ktorá bežala následne, videlo 183.000 divákov pri trhovom podiele 15,2 % v univerzálnej cieľovej skupine. Diváci Dvojky si nenechali ujsť talkšou Trochu inak s Adelou, ktorú sledovalo 73.000 divákov pri trhovom podiele 6,8 % v cieľovej skupine 12+.

Ďalšia epizóda súťažno-zábavnej šou Záhady tela prilákala počas sobotňajšieho večera k televíznym obrazovkám 240.000 divákov pri trhovom podiele 18,1 % v cieľovej skupine 12+. Aj popri silnej športovej konkurencii sa relácia stala najsledovanejším nespravodajským a nešportovým programom dňa.

Diváckemu záujmu neunikla ani talkšou Petra Marcina Neskoro večer, ktorú si pozrelo 208.000 divákov pri trhovom podiele 15,2 % v univerzálnej cieľovej skupine. Umiestnila sa hneď na druhej priečke v sledovanosti nespravodajských a nešportových programov počas dňa.

V nedeľu večer si diváci Jednotky vychutnali ďalší diel nemeckého seriálu Toni – pôrodný asistent. Premiérovu epizódu sledovalo 259.000 divákov pri trhovom podiele 14,6 % v cieľovej skupine 12+. Aj popri výraznej konkurencii Majstrovstiev Európy vo futbale sa obľúbený seriál stal najsledovanejším nespravodajským a nešportovým programom dňa.

V nedeľu poobede divákov oslovila aj politická diskusná relácia O 5 minút 12, ktorú si na Jednotke a RTVS :24 pozrelo spolu 313.000 divákov a v danom časovom pásme bola jednotkou na trhu. Na Jednotke si ju nenechalo ujsť 258.000 divákov pri trhovom podiele 26,3 % v cieľovej skupine 12+. Na spravodajskom okruhu :24 sledovalo reláciu ďalších 55.000 divákov pri trhovom podiele 5,6 % v univerzálnej cieľovej skupine.

Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

(ts)

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne