22.4 C
Bratislava
pondelok, 22. júla 2024

Rínok Rača finalizuje občiansku vybavenosť, obyvateľom ponúkne ďalšie dve obchodné prevádzky

Najčítanejšie

Rínok Rača po kolaudácii poslednej etapy projektu finalizuje aj ponuku obchodných prevádzok a služieb, ktoré obyvatelia nájdu priamo v novom bytovom komplexe.

Otvorené sú už prevádzky Tesco, dm drogerie, Ševt, Slovenská sporiteľňa, Doxbox-Havkomoda, Pullup barbershop, Lovely nails, „Rínok kaviareň, cukráreň, pekáreň“ a pobočka poisťovne Allianz. A už onedlho, najneskôr na jeseň, v Rínku Rača pribudnú ďalšie dve prevádzky – autodiely Comco a obľúbený salón Bednarič Beauty, ktorý poznáte z Rustaveliho ulice, ako Salón Kader&Co. V septembri, alebo najneskôr do konca roka pribudne v Rínku aj svätojurská reštaurácia Krone (pozn. redakcie).

„Teší nás, že obyvatelia Rínku Rača, ale aj ostatní, tieto prevádzky vo veľkom využívajú. Podarilo sa nám tak zlepšiť občiansku vybavenosť celej mestskej časti,“ hovorí Martin Šimurda, konateľ developerskej spoločnosti Bencont Development.

V bytovom komplexe je voľných už iba pár obchodných priestorov na nákupnej promenáde. „Naším záujmom je priniesť obyvateľom novú lekáreň, aby mali lekárenské služby oveľa dostupnejšie ako doteraz a, okrem iného, aj štýlovú prevádzku, kam si budú môcť Račania prísť posedieť a niečo zajesť,“ pokračuje Šimurda.

„Prevádzka Krone vo Svätom Jure plánuje rozšíriť svoje pôsobenie aj v projekte Rínok Rača. Krone ako Penzión-Reštaurácia-Kaviareň je národnou kultúrnou pamiatkou a tomuto sa bolo nutné dispozične podriadiť. V novom centre mestskej časti Rače, na ul. Rudroffova chceme skúsenosťami z Krone Svätý Jur nadviazať na príjemnú atmosféru, prostredie a kvalitnú ponuku. Koncepčne bude prevádzka zodpovedať modernej reštaurácii, kde si nájdu miesto všetci hostia, či už pre obed, večeru, posedenie priateľov, rodinnú oslavu alebo inú životnú príležitosť. Veríme, že sa nám podarí prevádzku otvoriť do pol roku 24,“ uviedol pre Račiansky Večerník Juraj Jadroň, manažér prevádzky Krone Svätý Jur.

Súčasťou bytového projektu Rínok Rača developera Bencont je aj materská škola, ktorej zriaďovateľom je mestská časť. V prvom školskom roku ju navštevovalo 40 detí. Projekt Rínok Rača prispel tiež na obnovu ZŠ na neďalekej Plickovej ulici. Časť z viac ako milión eur jeho „developerského príspevku“ alokovali poslanci mestskej časti práve na tento účel.

Rínok Rača priniesol do Bratislavy 474 nových bytov. Celý komplex vyrástol na mieste roky nefunkčného a chátrajúceho areálu bývalých vinárskych závodov. S odkazom na vinohradnícke tradície Rače bol priamo medzi bytovkami vysadený vinič z miestnych odrôd.

Krátke video zo Dňa otvorených dverí v Rínku Rača si môžete pozrieť > TU

Krátke video zo slávnostného otvorenia novej predajne reťazca Tesco:

Viac článkov o mestskej časti Rača nájdete na Račianskom Večerníku.

Prečítajte si tiež:

Nové sídlisko v bratislavskej mestskej časti Rača slávnostne otvorili

(ts, red)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne