Rozprávkové pondelky prilákali do Nového Mesta desiatky rodín. Tomáš Korček verí, že z nich vznikne tradícia

Najčítanejšie

Na detskom ihrisku Tegelhoffa v bratislavskom Novom Meste pokračovali v pondelok 6.7. letné Rozprávkové pondelky. Druhé podujatie prilákalo množstvo detí, rodičov aj starých rodičov, ktorí si spoločne užili divadelné predstavenie pod holým nebom.

Za projektom stojí mestská časť Bratislava – Nové Mesto, ktorá chce týmto spôsobom spríjemniť letné prázdniny tým najmenším Novomešťanom a  priniesť kultúrne podujatia priamo do jednotlivých štvrtí mestskej časti.

Miestny poslanec a kandidát na starostu Nového Mesta Tomáš Korček poskytol Bratislavskému Večerníku krátky rozhovor. Cieľom Rozprávkových pondelkov je priniesť počas letných prázdnin divadelné predstavenia a komunitný program priamo do jednotlivých častí Nového Mesta, aby si ich rodiny s deťmi mohli užiť vo svojom okolí.

„Druhé pokračovanie Rozprávkových pondelkov ma opäť utvrdilo v tom, že organizovať podujatia pre naše deti má veľký zmysel. Na ihrisku bolo vidieť radosť, smiech aj nadšenie detí a práve pre takéto chvíle pripravujeme počas leta v našej mestskej časti aj ďalšie predstavenia,“ uviedol Tomáš Korček na sociálnej sieti.

Veľký záujem návštevníkov podľa organizátora potvrdil, že podobné komunitné akcie majú svoje miesto aj počas letných prázdnin. Súčasťou programu bolo interaktívne divadelné predstavenie, do ktorého sa deti aktívne zapájali a vytvorili príjemnú atmosféru.

Rozprávkové pondelky budú pokračovať aj budúci týždeň. V pondelok 13. júla o 10.00 hod. sa podujatie presunie do parku na Nobelovej ulici, kde sa predstaví divadlo ŠiBe s predstavením Prípad hrášok.

Tomáš Korček pre Bratislavský Večerník: Mestská časť má vytvárať priestor na stretávanie ľudí

zdroj foto: Tomáš Korček

Bratislavský Večerník pri tejto príležitosti oslovil organizátora podujatia, miestneho poslanca a kandidáta na starostu Nového Mesta Tomáša Korčeka s niekoľkými otázkami.

Prečo ste sa rozhodli organizovať práve takéto komunitné podujatia?

„Som presvedčený, že mestská časť nemá byť len správcom ciest, chodníkov a budov. Má vytvárať aj priestor na stretávanie ľudí, ich kultúrne a športové vyžitie. Deti pri takýchto podujatiach získavajú zážitky, rodičia sa spoznávajú a vznikajú hodnotné susedské vzťahy. To je podľa mňa základ dobre fungujúcej komunity.“

Podujatie navštívilo veľa rodín. Prekvapil vás záujem?

„Veľmi ma potešil. Je to signál, že obyvatelia o takéto akcie majú záujem. Najväčšou odmenou pre nás boli usmiate deti a spokojní rodičia, ktorí za mnou po predstavení prišli aj s otázkami alebo rôznymi podnetmi.“

Budú Rozprávkové pondelky pokračovať aj po lete?

„Ak bude záujem pokračovať, bol by som veľmi rád, ak by sa z Rozprávkových pondelkov vytvorila pravidelná tradícia. Nové Mesto si zaslúži viac komunitných podujatí počas celého roka. Ako podpredseda novomestskej Komisie pre kultúru, mládež, šport, voľný čas a medzinárodné vzťahy spravím všetko preto, aby sme mali v Novom Meste čo najviac takýchto akcií.“

Akú úlohu by podľa vás mala zohrávať mestská časť pri podpore rodín s deťmi?

„Rodiny by mali cítiť, že mestská časť je ich partnerom a podporovateľom. Nestačí len stavať a revitalizovať ihriská, treba ich aj napĺňať bohatým komunitným životom. Kultúra, šport, bezpečné verejné priestory a kvalitné služby patria medzi základné úlohy modernej samosprávy.“

Čo by ste odkázali rodičom, ktorí sa na Rozprávkových pondelkoch ešte nezúčastnili?

„Nech určite prídu. Vstup je voľný, deti si užijú pekné predstavenie a rodičia príjemné dopoludnie. Budeme radi za každú rodinu, ktorá sa pridá.“

Rozprávkové pondelky sa počas prvých dvoch podujatí stretli s pozitívnym ohlasom verejnosti. Ak bude záujem pokračovať aj naďalej, Tomáš Korček by bol rád, aby sa z nich stala pravidelná letná tradícia, ktorá bude spájať rodiny a susedov v jednotlivých častiach Nového Mesta.

Martina Nováková
Martina Nováková
zástupkyňa šéfredaktora online portálu Bratislavského Večerníka. Píše o veciach, ktoré majú zmysel a dopad na každodenný život. Zaujímajú ju príbehy ľudí, dianie okolo nás aj témy, ktoré si zaslúžia zrozumiteľné vysvetlenie. V textoch má rada nadhľad a verí, že dobrý článok sa dá napísať pokojne a s úsmevom.

Ďalšie články

- Reklama -adv.:

Aktuálne