0.7 C
Bratislava
streda, 29. novembra 2023

Bratislava: Tomáš Halán – „Klzisko v Starom Meste malo opäť úspech“

Najčítanejšie

Na konci minulého týždňa ukončilo Staré Mesto prevádzku ľadovej plochy na Hviezdoslavovom námestí. Klzisko mohli návštevníci využívať viac ako dva mesiace.

„Záujem o korčuľovanie pod holým nebom neutíchol ani tento rok. Klzisko navštívilo takmer 50-tisíc ľudí, najviac bolo detí, ktoré sa mohli korčuľovať zadarmo. A pre všetkých návštevníkov sme na klzisku pripravili aj viacero zaujímavých podujatí,“ povedala starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Táňa Rosová.

Klzisko 1
Autor fotografie: Rasťo Mišík

Klzisko mestská časť slávnostne otvorila 23. novembra spolu so Staromestskými vianočnými trhmi. Počas decembra čakal deti na ľade Mikuláš s anjelom, ktorí im priniesli sladké prekvapenie. Na konci roka mohli návštevníci osláviť Silvestra na ľade a na klzisku sa pretancovať do Nového roka. Ukončenie prevádzky patrilo opäť deťom, Staré Mesto pre ne pripravilo maškarný bál na ľade. Aj napriek horšiemu počasiu prišli deti v zaujímavých kostýmoch a maskách, za ktoré ich neminula odmena.

Klzisko 2
Autor fotografie: Rasťo Mišík

„Nezabudli sme ani na naše deti zo staromestských základných škôl, ktoré rovnako ako vlani chodili na klzisko zadarmo korčuľovať najmä v rámci hodín telesnej výchovy,“ povedala starostka Rosová. Za dva mesiace sa tak na ľadovej ploche vystriedalo viac ako 1100 staromestských detí.

Klzisko 3
Autor fotografie: Rasťo Mišík

Klzisko zabezpečila mestská časť Bratislava-Staré Mesto v spolupráci s partnermi a sponzormi zo súkromného sektora.

Tomáš HALÁN
hovorca
mobil: 0902/051 743
referát komunikácie s verejnosťou
logo Stare Mesto
Miestny úrad MČ Bratislava – Staré Mesto
Vajanského nábrežie 3
814 21 Bratislava

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne