8.8 C
Bratislava
sobota, 2. marca 2024

Markíza zabodovala s klasickým aj mimoriadnym spravodajstvom!

Najčítanejšie

Televízne noviny sa vo štvrtok stali najsledovanejším programom dňa, nadpriemerne sa darilo aj Mimoriadnym Televíznym novinám venovaným odstúpeniu pápeža Benedikta XVI.

Televízne noviny si aj vo štvrtok 28. februára 2013 udržali pozíciu najsledovanejšieho programu dňa a zároveň tiež najúspešnejšieho spravodajstva na trhu v oboch hlavných cieľových skupinách.

Štvrtkové vydanie hlavnej spravodajskej relácie televízie Markíza dosiahlo v strategickej cieľovej skupine 12-54 rating 14,8 % a trhový podiel 43,1 %. Pozrelo si ho celkovo 901-tisíc divákov starších ako 12 rokov. Televízne noviny tradične zabodovali medzi vysokoškolsky vzdelanými divákmi, ktorí Markíze zabezpečili trhový podiel 56,4 %.

Mimoriadne TN - foto
Mimoriadne Televízny noviny – TV Markíza

 Jednotkou na trhu boli aj nasledujúce 20-minútové Mimoriadne Televízne noviny, v ktorých diváci spoločne s celým svetom naživo sledovali mimoriadnu historickú udalosť – odstúpenie pápeža Benedikta XVI. Reláciu moderovali Zlatica Puškárová a Patrik Švajda, priamo z Vatikánu prinášal najaktuálnejšie informácie v živých vstupoch redaktor Rado Igaz.

Mimoriadne Televízne noviny zaznamenali v cieľovej skupine 12-54 rating 11,4 % a trhový podiel 31,6 %. Pri obrazovkách zotrvalo 705-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov. Relácii sa obzvlášť darilo v kategórii vysokoškolsky vzdelaných divákov s trhovým podielom 41,4 %.

Tradične výborné výsledky dosiahol podvečerný rodinný seriál Búrlivé víno s ratingom 12,5 % a trhovým podielom 41,7 % v 12-54. K obrazovkám prilákal 709-tisíc divákov z cieľovej skupiny 12+, v rámci ktorej v rebríčku najsledovanejších programov dňa predstihol aj konkurenčný denný seriál vysielaný v prime-time.

Lepší výsledok než konkurencia dosiahla Markíza aj s večerným dramatickým seriálom Horúca krv, ktorý oslovil najmä mladé ženy 12-34 s podielom 32,4 %.

PR oddelenie TV Markíza

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne