9.2 C
Bratislava
piatok, 23. februára 2024

Rádio_FM štartuje s novými diskusnými reláciami. Moderátorom bude aj Shooty

Najčítanejšie

Rádio_FM zaviedlo od pondelka 13. mája programové zmeny vo večernom vysielaní od 20.00 do 22.00 hod. Prínosom sú nové diskusné relácie, ktoré odprezentujú nové moderátorské tváre, medzi inými napríklad karikaturistu Martina “Shootyho” Šútovca, či fotografku Olju Triaška Stefanovič.  Spoločným sloganom večerných diskusných špeciálov je: „Ľudia, ktorí vám majú čo povedať“.

Pilotným programom večerného diskusného bloku bude relácia Zory Jaurovej a Martina “Shootyho” Šútovca Polárna žiara_FM, ktorá sa bude sústreďovať na tému krásy, zaujímavých ľudí a vzájomného prepojenia medzi nimi. Zaoberať sa bude kultúrou a jej fenoménmi v širšom zmysle. Ako sa o relácii vyjadrila Zora Jaurová: „Polárna žiara je pre mňa jedna z najkrajších vecí na svete, pretože spĺňa všetky kritéria toho, čo je pekné – je monumentálna, ohromujúca, tajomná  a je zriedkavá a hlavne sme ju ešte nikdy nevideli naživo.  My v rádiu sa pokúsime zachytiť zopár pekných vecí.”

Rádio_FM_foto3
Shooty a Zora Jaurová počas nakrúcania video-zdravice

Video-zdravica so Zorou a Shootym –  http://youtu.be/vB105ME7McU

Prvými hosťami v Polárnej žiare_FM budú bezpečnostný analytik Tomáš Valášek a vedúci katedry na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a zároveň šéf SĽUKu Juraj Hamar. Hostia sa budú rozprávať na tému Čo môže Slovensko ponúknuť svetu. Téma národnej identity pritom bude rezonovať aj v ďalších reláciách.

V pondelok bude Polárnu žiaru_FM striedať program moderátoriek Jany Ambrózovej a Maji Hriešik – Živé mesto_FM, ktoré bude podľa ich slov sledovať scénické umenie a umenie prežiť na scéne mesta. Bude sa upriamovať na udalosti a na ľudí, ktorí robia mesto živým. V prvej relácii 20. mája budú hosťami grafický dizajnér Martin Jenča alias „Žltý“a aktivistka zo združenia PUNKT, ktoré organizuje aj Dobrý trh – Illah van Oijen.

Ďalšie nové programy sa budú striedať vo švrtok od 20.00 – 22.00 hod.. Relácia moderátorskej dvojice Olja Triaška Stefanovič a Maroš Schmidt bude reflektovať témy z oblasti vizuálneho umenia a kultúry. V kultúre sa pohybujú aj samotní moderátori – Oľja ako fotografka a Maroš ako dizajnér. Prvá relácia Schmidt and Triaška_FM sa bude vo švrtok 16. mája niesť v znamení  témy Televízne seriály ako žrút času. Diskutovať o nej budú výtvarníčka a kostymérka Renáta Ormandíková, ktorá oblieka seriálových hercov a režisér a scenárista televíznych seriálov Roman Olekšák.

Rádio_FM_foto2
Olja Triaška Stefanovič a Maroš Schmidt v relácii „Schmidt and Triaška_FM“

Každý druhý švrtok sa v tom istom čase bude na vlnách Rádia_FM objavovať humoristická relácia Od veci_FM, ktorú budú moderovať Tomáš Hudák a Ludwig Bagin. Rozoberať budú aktuálne témy, ktoré budú ako tematickú korisť nadhadzovať dvojici Jurajovi „Šokovi“ Tabačkovi a Stanovi Staškovi (známi z humoristického telesa Tri tvorivé tvory – 3T), ktorí sa budú štylizovať do rôznych komických postáv. Súčasťou relácie budú rôzne rubriky, ktoré vyústia do interaktívnej komunikácie s poslucháčmi.

RTVS-Radio FM_banner_na_titulkuhumoristická štvorica: Stano Staško, Juraj „Šoko“ Tabaček, Ludwig Bagin a Tomáš Hudák v pripravovanej relácii „Od veci_FM“

V rámci programu večerných diskusných relácii zostávajú v nezmenenom čase poslucháčom už známe programy ako Pohoda_FM s Bebem (každý utorok o 20.00), Slová_FM s Jurajom Kušnierikom (každú stredu o 20.00) a glosátorský zábavný program dvojice Baláž a Hubinák (každý piatok od 18.00 – 21.00).

Novinkou vo vysielaní Rádia_FM je aj nový autorský program moderátora Daniela Baláža Pomalá hudba_FM, ktorá bude zobúdzať nedeľnajších poslucháčov vždy od 8.00 – 10.00. Prinášať bude to najlepšie z najpomalšej hudby bez žánrových a vekových limitov.

Zdroj: RTVS

Ďalšie články

Aktuálne