9.4 C
Bratislava
piatok, 12. apríla 2024

OWL: Ilustrátor Andrej Kolenčík

Najčítanejšie

logo

Vitajte. Owl je ilustračná agentúra so sídlom v Bratislave. Zastupujeme vizuálnych umelcov, máme radi čokoládu a snažíme sa priniesť viac ilustrácií do našich životov. Dnes Vám predstavíme ďalšieho autora:

OWL-ANDREJ KOLENCIK

Andrej Kolenčík, známy najmä pod prezývkou Admirál, je skúsený ilustrátor a animátor, ktorý sa popri ilustrácií zameriava na komiks. Okrem toho je aj programovým riaditeľom Fest Anča, známeho medzinárodného festivalu animácie a ilustrácie.

Čo bolo skôr, prezývka Admirál, alebo ilustrácie charakteristické námorníckmi, výraznými linkami?

Ilustrácie boli určite skôr.  Admirál je prezývka, ktorá mi zostala z čias, keď som bol ešte  študent na univerzite. Možno preto, že mi v žilách koluje krv námornika, pretože môj pra-pra-pra-praotec bol Estónsky námorný kapitán.

Je pravdou, že obľubujem minimalistickú štylizáciu a výrazné linky, ale nie som si istý, či sú za tým práve “námornicke korene”. Skôr by som povedal, že je to otázka techniky a štýlu. Keď ilustrujem, často využívam tablet a Photoshop. Najprv kreslím všetko v linkách, neskôr kolorujem, kde sa dosť hrám s vrstvami. Výsledkom je energická a veselá ilustrácia v digitálnej forme.

Klienti: MUW Saatchi & Saatchi, Telefónica O2, Fest Anča, Pohoda Music Festival and many others..

STIAHNUŤ  PORTFÓLIO V PDF

Petra Kemková

Zdroj: OWL

Ďalšie články

Aktuálne