14.5 C
Bratislava
streda, 22. mája 2024

Dedičstvo – nový seriál z prostredia slovenskej dediny na TV JOJ odštartoval úspešne

Najčítanejšie

V pondelok o 21:40  zaradila TV JOJ do vysielania nový pôvodný slovenský seriál z prostredia, kde všetci o sebe všetko vedia a preto je ich život komplikovaný a zároveň krásny. Hlavné seriálové linky sú láska, boj o majetok, každodenné starosti a hlavne humor…

TV JOJ odštartovala včera večer o 21:40 nový pôvodný slovenský seriál Dedičstvo. Prvá časť dosiahla rating 5,9%  a podiel na trhu 20,6%. Najviac divákov mal seriál v najbonitnejšom Bratislavskom kraji , kde dosiahol rating 9,5%  a podiel 23,6%. Seriál zaujal najmä mužov vo vekovej kategórii 15 – 24 s ratingom 4,2% a s podielom 30,0%.

[youtube]http://youtu.be/YCPrZc_2lu4[/youtube]

 

Námet seriálu a scenár vznikol v TV JOJ. Píše ho kreatívna trojica: Ivan Huljak, Stano Guštafík a Kristína Cibulková, ktorí sú autormi niekoľkých divácky úspešných formátov.  Réžiu zobrali do svojich rúk osvedčení režiséri: Roman Bünger, Ivan Predmerský a Albert Vlk.

Prvú veľkú seriálovú príležitosť dostal Dano  Junas, ktorý stvárňuje starostu Veľkého Petrovca. Hlavnú hrdinku, americkú Slovenku Júliu Miller, hrá Zuzana Slámková, známa z viacerých televíznych projektov. Do seriálu sú obsadení aj ďalší neopozeraní herci z menších divadiel po celom Slovensku, študenti herectva, ochotníci a známe tváre z televíznych reklám.

Veľký Petrovec je na prvý pohľad obyčajná slovenská dedina. Má asi 1500 obyvateľov a všetko, čo dedina musí mať. Školu, zdravotné stredisko, krčmu, kostol a samozrejme futbalové ihrisko. Najmajetnejšou rodinou sú tu Petrovičovci. Tí stanovili v dedine pravidlá, ktoré všetci musia rešpektovať. Do Petrovca však zo Chicaga pricestuje americká Slovenka Júlia Miller. Okrem toho, že si chce uplatniť nárok na zdedený majetok po svojej babke, stretáva sa s množstvom nových ľudí. Sú medzi nimi učiteľka Lydka, futbalový tréner Tóno, starosta Andrej a jeho dve dcéry Jana a Lucia, sanitkár Martin, miestny futbalový hrdina Filip, prezývaný Ronaldo, doktor, farár a jeho gazdiná Gitka, šéfujúca miestnym klebetniciam.

Seriál Dedičstvo je rozpísaný do 34 dielov. Vyrába sa výlučne v exteriéroch. Seriálovou dedinou Veľký Petrovec je obec Láb na Záhorí.

Katarína Nosková

 

Zdroj: JOJ GROUP

Hodnoty sledovanosti sú uvedené za cieľovú skupinu 12-54.  Zdroj dát: PMT/TNS.

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne