9 C
Bratislava
piatok, 23. februára 2024

Správy v angličtine sú treťou videoreláciou na Teraz.sk

Najčítanejšie

Slovakia 24/7 je názov novej videorelácie, ktorú TASR dnes uvádza na spravodajskom webe Teraz.sk. Relácia ponúka spravodajský prehľad týždňa na Slovensku v anglickom jazyku. Editorom a moderátorom správ je redaktor exportu TASR, novinár so skúsenosťami z Veľkej Británie i Kanady, Terry Moran.

„TASR ako národná verejnoprávna inštitúcia prináša informácie vo verejnom záujme, ktorými sú aj informácie o Slovensku pre zahraničie, pre naše ambasády v zahraničí či zahraničné ambasády na Slovensku, investorov a ďalších ľudí, ktorí žijú na Slovensku a slovenčina nie je ich prvý jazyk. Reláciu uvedieme aj na webe skolskyservis.sk a ponúkneme ju školám na študijné účely,“ povedal generálny riaditeľ TASR Jaroslav Rezník. 

Podľa Rezníka sú videosprávy o Slovensku v angličtine formátom, ktorý rešpektuje súčasný trend nástupu videa v zmysle projektu „TASR v digitálnom veku“, ktorým sa v januári uchádzal o post generálneho riaditeľa.

Reláciu s týždennou periodicitou bude teraz.sk uvádzať v piatok popoludní. Po relácii Svet: tu a teraz s Pavlom Demešom a programe Týždeň na webe ide o tretiu videoreláciu na teraz.sk a skolskyservis.sk. „V tomto trende budeme pokračovať,“ povedal riaditeľ stratégie TASR Vladimír Puchala. „V najbližších dňoch uvedieme reláciu Ekonomika: Tu a teraz s moderátorom Richardom Kvasňovským a reláciu s diplomatmi s názvom CD klub“.

 

Zdroj: TASR

Ďalšie články

Aktuálne