15.9 C
Bratislava
pondelok, 20. mája 2024

TA3 získala nominácie v ankete OTO aj vďaka Adele Banášovej v SND

Najčítanejšie

V aktuálnom 14. ročníku populárnej ankety Osobnosť televíznej obrazovky (OTO) potvrdila televízia TA3 svoje kvality. V kategórii Program roka získala nomináciu relácia Trochu inak v SND s Adelou Banášovou. Rovnako aj v kategórii Komentátor TV športu získal nomináciu dnes už člen tímu televízie TA3 Peter Čambor.

Martin Ilavsky-profil foto
Martin Ilavský, generálny riaditeľ TA3

Tohtoročné výsledky hlasovania v ankete OTO považujeme z pohľadu spravodajskej televízie za veľký úspech. Nominácia v kategórii Program roka s netradičnou reláciou Trochu inak v SND hovorí o záujme divákov aj o iné hodnotné formáty. Potešili nás aj spravodajské kategórie, v ktorých máme už tradične silné zastúpenie,“ hovorí generálny riaditeľ TA3 Martin Ilavský.

Spoluprácu so spravodajskou televíziou na relácii Trochu inak oceňuje aj generálny riaditeľ SND Marián Chudovský. „Sme vďační TA3 za to, že dáva kultúre priestor vo svojom vysielaní v nepomerne väčšom rozsahu ako iné súkromné televízie. Vďaka našej spriaznenej duši Adele Banášovej tak môžeme prostredníctvom Trochu inak predstaviť celému Slovensku domáce i zahraničné umelecké osobnosti aj menej formálnym, no zároveň inteligentným spôsobom. Toto „trochu iné“ posolstvo ide ruka v ruke s našou filozofiou otvoreného a priateľského Slovenského národného divadla,“ konštatuje riaditeľ našej prvej scény.

Televízia TA3 mala na tohtoročnom udeľovaní cien OTO svoje zastúpenie až v piatich kategóriách, ktorými boli Program roka, Osobnosť TV publicistiky, Redaktor TV spravodajstva, Moderátor TV športu a Komentátor TV športu. Relácia Trochu inak v SND s moderátorkou Adelou Banášovou získala aj nomináciu v kategórii Program roka. Ďalším nominovaným bola aj skúsená posila v radoch televízie TA3 Peter Čambor, ktorý sa uchádzal o cenu OTO 2013 v kategórii Komentátor TV športu.

TA3-Dusan Gabani_banner_na_titulku
Dušan Gabáni, TA3

Po druhom kole hlasovania v ankete OTO 2013 sa do užšieho výberu dostal aj dlhoročný športový moderátor televízie TA3 a člen Siene slávy OTO Dušan Gabáni, a to až v dvoch kategóriách, ako Osobnosť TV publicistiky a Moderátor športu. V užšom výbere ankety zabojovali o miesta v kategórii Redaktor TV spravodajstva aj Martin Dušička s Martinom Linhartom.

Trochu inak v SND s Adelou Banášovou

Televízia TA3 a Slovenské národné divadlo uviedli na spravodajskú obrazovku moderátorku Adelu Banášovú v relácii Trochu inak v SND už v apríli minulého roka. Adela sa tak objavila v spoločnosti zaujímavých novátorov, rebelov, vynálezcov, ale tiež svojráznych umelcov. Na doskách SND a aj vo vysielaní TA3 tak poodhalila skrytý svet týchto výnimočných a pre väčšinu z nás neznámych ľudí.

Zdroj: PR Clinic, foto TA3  – Martin Ilavský, Dušan Gabáni,
titulková fotografia hore – SND – Ladislav Chudík a Adela Banášová v relácii Trochu inak

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne