32.8 C
Bratislava
pondelok, 15. júla 2024

Vivendi bude rokovať o predaji SFR exkluzívne so spoločnosťou Altice

Najčítanejšie

Francúzska mediálna skupina Vivendi sa rozhodla začať exkluzívne rokovania s mediálnou spoločnosťou Altice o predaji svojej mobilnej divízie SFR, ktorá je druhým najväčším mobilným operátorom v krajine. Informovala o tom agentúra AP.

Vivendi chce predať SFR, aby sa mohla sústrediť na svoju mediálnu divíziu. Podľa hospodárskych výsledkov za minulý rok jej čistý zisk totiž klesol o 9,7 % na 1,54 miliardy eur a tržby sa znížili medziročne o 2 % na 22,1 miliardy eur.

Vivendi  však oznámila, že v nasledujúcich troch týždňoch bude exkluzívne rokovať o predaji SFR so spoločnosťou Altice, ktorá je vlastníkom káblového operátora Numericable. Ale necháva si otvorený priestor aj pre ďalšie ponuky pre prípad, že sa tieto rokovania skončia bez úspechu.

Toto rozhodnutie je ranou pod pás konglomerátu Bouygues, ktorý predložil Vivendi konkurenčnú ponuku a tento týždeň ju zvýšil na 11,3 miliardy eur.

[youtube]http://youtu.be/UMJ4bFTXL9k[/youtube]

Zdroj: TASR, Vivendi, SFR

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne