22.4 C
Bratislava
pondelok, 22. júla 2024

Do jarného výberového konania RVR zaradila 15 rozhlasových frekvencií

Najčítanejšie

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) vyhlásila v piatok 14. marca 2014 prvé tohtoročné výberové konania na pridelenie rozhlasových frekvencií pre terestriálne vysielanie. Zaradených je do neho spolu 15 voľných rozhlasových frekvencií.

Hovorkyňa rady Lucia Jelčová informovala, že noví, či súčasní vysielatelia musia podať žiadosti do 15. apríla. Verejné vypočutie záujemcov o frekvencie je naplánované na 12. máj 2014.

Z 15 ponúkaných frekvencií je päť uvoľnených po vysielateľovi, spoločnosti LOUD, ktorého licencia na vysielanie rádia PLUS FM zanikla v máji 2013 zo zákona. „Tri frekvencie – 106,3 MHz Martin, 106,4 MHz Nové Mesto nad Váhom a 106,5 MHz Žilina musia byť pridelené spoločne,“ upozornila Jelčová. Konania bude rada viesť osobitne na každú jednu frekvenciu.

Fotokolaz-Marian-LUHA-rvts-historia-rozhlasu-_banner_na_titulku-3
autor fotokoláže Marián Luha, masmediálne.info

Výberové konanie RVR vyhlásila v zmysle zákona na úradnej tabuli vo svojom sídle, na webovej stránke a v dvoch celoštátnych denníkoch. Uchádzači o jednotlivé frekvencie podávajú žiadosti osobne alebo písomne na adrese sídla Rady.

Zdroj: TASR, RVR,

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne