32.8 C
Bratislava
pondelok, 15. júla 2024

Vďaka projektu Poznaj Staré Mesto spoznáte jedinečný Balassov palác 21.5.

Najčítanejšie

V rámci projektu Poznaj Staré Mesto 2014 je pre vás pripravená jedinečná prehliadka. Už v stredu, 21. mája budete môcť spoznať vzácny barokovo-rokokový Balassov palác na Panskej ulici a pozrieť sa na miesta, ktoré sú bežne verejnosti neprístupné.

Návštevníkov bude sprevádzať historička umenia Zoja Droppová.  Stretnite sa s ňou v stredu, 21. mája o 16.00 pred vstupom budovy na Panskej 15. Prehliadka je bezplatná.

V rámci projektu Poznaj Staré Mesto, ktorý organizuje mestská časť Bratislava-Staré Mesto s podporou Nadácie VÚB, sa konajú pravidelné prednášky a prehliadky Starého Mesta. Už túto stredu čaká na všetkých priaznivcov histórie skutočná lahôdka. Môžu navštíviť jeden z prvých rokokových palácov v Bratislave, v ktorom v súčasnosti sídli Spolok architektov Slovenska a Slovenská komora architektov.

Počet návštevníkov je obmedzený, preto záujemcom odporúčame prísť o niečo skôr.

Poznaj Stare Mesto„V rámci prehliadky sa návštevníci dozvedia viac o histórií a súčasnosti paláca, stavebných etapách ako aj o majiteľoch a o živote v paláci. Pozrieme si vzácnu sochársku výzdobu, unikátne rokokové pece aj skryté technické vychytávky…

Záujemcovia si môžu odfotografovať strešnú krajinu Starého Mesta a neobvyklý výhľad na Dóm a Bratislavský hrad,“ uviedla Zoja Droppová.

[message_box title=“ZOJA DROPPOVÁ “ color=“red“]Historička umenia, publicistka. 10 rokov pracovala na Pamiatkovom ústave SR. V súčasnosti editorka revue Projekt a ďalších publikácií vydávaných Spolkom architektov Slovenska. Publikuje odborné a popularizačné texty. Spoluautorka kníh: Ľudová architektúra a urbanizmus vidieckych sídiel na Slovensku (1998), Slávne vily Slovenska (2010); Bratislava – Metropolis (2013). Organizátorka medzinárodnej výstavy New Frontiers (2011, Design Factory Bratislava a Zumtobel Lichtforum, Viedeň); kurátorka výstavy „1963: slovenská architektúra a založenie Ceny Dušana Jurkoviča “ (2013, Galéria SAS Bratislava a Radnica v Banskej Bystrici); organizátorka participatívnej vychádzky Urban Walk Karloveská zátoka a diskusie Urban Talk (2013) a ďalších podujatí. Zaoberá sa verejnými priestormi a nábrežiami, industriálnym dedičstvom, architektonickou modernou a históriou bratislavských lodeníc.  [/message_box]

Zdroj: Miestny úrad MČ Bratislava – Staré Mesto

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne