17.7 C
Bratislava
streda, 7. júna 2023

Finále jesennej šou RTVS Pečie celé Slovensko sledovalo rekordných takmer 600-tisíc divákov

Najčítanejšie

V nedeľu si finále najväčšej šou RTVS Pečie celé Slovensko nenechalo ujsť až 598.000 divákov pri trhovom podiele 24,9 % v univerzálnej cieľovej skupine. Relácia sa s novým rekordom sledovanosti stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa.

V nedeľu na poludnie lákala divákov k televíznym obrazovkám aj diskusná relácia O 5 minút 12 na Jednotke. Sledovalo ju 348.000 ľudí pri trhovom podiele 22,4 % v cieľovej skupine 12+ a v danom čase bola taktiež najsledovanejšou televíznou reláciou.

V piatok večer prilákala divákov k obrazovkám Jednotky aj obľúbená šou Milujem Slovensko. Nenechalo si ju ujsť až 384.000 divákov pri trhovom podiele 17,7 % v cieľovej skupine 12+.

Dvojka ponúkla divákom neskôr večer talkšou Trochu inak s Adelou, ktorá prilákala k obrazovkám 72.000 divákov pri trhovom podiele 5 % v cieľovej skupine 12+.

Na Dvojke sa vysokej sledovanosti cez víkend tešil šport. Svetový pohár v biatlone si v sobotu na poludnie pozrelo 95.000 divákov pri trhovom podiele 9,9 % a popoludní až 135.000 divákov pri trhovom podiele 11,1 % v univerzálnej cieľovej skupine.

Sobotné preteky v zjazdovom lyžovaní prilákali k obrazovkám 112.000 divákov pri trhovom podiele 13,3 % v univerzálnej cieľovej skupine.

V nedeľu si pozrelo pokračovanie pretekov počas poludnia 159.000 divákov pri trhovom podiele až 10,2 % a popoludní 122.000 divákov pri trhovom podiele 7,8 % v univerzálnej cieľovej skupine.

Preteky v rámci Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní sledovalo v nedeľu ráno 88.000 divákov pri trhovom podiele 6,5 % a predpoludním až 153.000 divákov pri trhovom podiele 10,6 % v cieľovej skupine 12+.

Najsladšia šou Pečie celé Slovensko spoznala víťaza! RTVS má však pre divákov pripravené ešte dve prekvapenia

Miroslav Macuľa (zdroj: RTVS)

V nedeľu spoznali diváci víťaza prvej série jesennej šou RTVS Pečie celé Slovensko. Prvým slovenským majstrom amatérskych pekárov a cukrárov na Slovensku sa stal Miroslav Macuľa, ktorého všetci poznajú pod prezývkou Miňo. Slávnostné finále prilákalo k obrazovkám Jednotky rekordný počet divákov – sledovalo ho takmer 600-tisíc ľudí.

Víťazom prvej série šou Pečie celé Slovensko sa stal sympatický mladý muž – veselý Miro Macuľa z Beňuša všetci volajú Miňo. „Moje dojmy boli veľmi zmiešané. Najskôr som tomu nechcel uveriť. Až potom, keď som počul svoje meno, som bol prekvapený. Ja si z toho takmer nič nepamätám. Bol som v úplnom šoku a všetko sa mi premietlo v hlave. Ako som sa prihlásil a spomenul som si na starkú. Vďaka nej som sa dostal k pečeniu a aj vďaka nej som mohol aj zvíťaziť. Boli to pocity radosti, smútku,” prezradil víťaz prvej série šou Pečie celé Slovensko.

Miňo vyštudoval hotelovú akadémiu a absolvoval aj barmanský kurz. Jeho najväčšou vášňou je však pečenie. Základy získal od svojej babičky a mamy. Veľa tiež čerpá práve z tradičných babkiných receptov, ktoré ozvláštňuje svojou kreativitou. Miňo je samouk a pečenie je pre neho umenie aj veda.

Je to spojenie presných postupov s veľkou dávkou kreativity. Pečie predovšetkým pre zábavu a pre svojich blízkych. Často obdarúva svojimi zákuskami aj susedov a jeho snom je otvorenie cukrárskej výroby s kaviarňou, čo sa mu s titulom prvého slovenského Majstra amatérskych pekárov a cukrárov určite podarí.

RTVS pripravila pre divákov ešte dve špeciálne epizódy

Víťaz prvej série šou je síce už známy, diváci sa tento rok môžu tešiť ešte na dve špeciálne epizódy obľúbenej šou. Už túto nedeľu 19. decembra o 20.30 h na Jednotke predvedú svoje pekárske umenie v špeciálnom vianočnom duchu známe tváre z RTVS – Adela Vinczeová, Dano Dangl, Janette Štefánková, Ľubomír Bajaník, Štefan Štec a Andrea Bučko.

Popasujú sa tradičným receptom na vianočku a svoju kreativitu predvedú pri pečení medovníkového domčeka.

Na Silvestra svoj pekársky a cukrársky talent predvedú Marianna Ďurianová, Petra Polnišová, Alena Heribanová, Titusz Tóbisz, Sväťo Malachovský a Martin Valihora. Tí upečú opitého Izidora a v kreatívnej výzve poodhalia svoje novoročné predsavzatia v sladkom prevedení.

Na budúci rok môžete svoju lásku k pečeniu predviesť aj vy

RTVS už ohlásila druhú sériu úspešnej a obľúbenej šou na budúci rok. Svoje miesto vo finálovej dvanástke si však môžete uchmatnúť už teraz. Výzva pre registráciu súťažiacich, ktorí chcú predviesť svoje pekárske umenie a ukázať lásku k pečeniu je spustená.

Amatérske pekárky, pekári, cukrárky a cukrári majú šancu začať cestu za svojím sladkým snom na stránke www.pecieceleslovensko.sk vyplnením registračného dotazníka. Do súťaže sa môžu prihlásiť všetci milovníci pekárstva a cukrárstva starší ako 15 rokov, ktorí sa tomuto remeslu nevenujú profesionálne.

Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

(ts)

Avatar photo
Redakcia
Redakcia Bratislavského večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne