9.5 C
Bratislava
piatok, 12. apríla 2024

Rača získala z eurofondov 2,85 milióna eur na obnovu ZŠ Plickova

Najčítanejšie

Získané financie pomôžu schátranú budovu zrekonštruovať a vybudovať novú modernú základnú školu. Práce na ZŠ Plickova v auguste 2021 prevzal zhotoviteľ stavby. Ide o najväčší a najnáročnejší projekt mestskej časti Rača za posledných 30 rokov.

Rekonštrukciu realizuje spoločnosť Kami Profit a ZŠ Plickova sa po obnove stane modernou vzdelávacou inštitúciou pre 21. storočie. Bude v nej 25 tried, 10 špecializovaných učební, jedáleň, kuchyňa, telocvične a príslušná infraštruktúra.

Škola by mala privítať žiakov už v septembri 2023. „Chcel by som sa poďakovať všetkým zamestnancom, čo na tomto projekte pracovali počas dvoch rokov prípravy. Ide konkrétne o p. Ohrádkovú, p. Gumenického, p. prednostu Semanca, p. Korduliakovú, p. Borovského, p. Tótha a p. Csomorovú. Rovnako tak by som chcel poďakovať za pomoc a podporu vicestarostovi Pajdlhauserovi a bývalej vicestarostke p. Antalovej Plavuchovej,“ uviedol starosta Rače Mgr. Michal Drotován.

„Som veľmi rád, že mimorozpočtové zdroje, ktoré sa nám od roku 2019 podarilo na projekty získať už dosahujú takmer 4 milióny eur. Verím, že budúci rok sa nám podarí získať ďalšie financie,“ dodal Drotován.

O tom, ako pokračujú rekonštrukčné práce na ZŠ Plickova, sa môžete informovať na webe www.plickova.sk.

Budova bude po rekonštrukcii i zateplená, preto hrozilo že mozaika ktorá ju skrášľuje zmizne pod polystyrénom. Umeleckú grafiku z keramických dlaždíc, ktorú v roku 1972 vyhotovil na fasáde budovy ZŠ Plickova akademický maliar Ivan Vychlopen, chce vedenie Mestskej časti zachovať:

Rača rekonštruuje ZŠ Plickova, mozaiku od slovenského sochára Ivana Vychlopena chce zachovať

(ts, red)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne