31.9 C
Bratislava
piatok, 12. júla 2024

RTVS ponúkne najlepší európsky futbal na novom televíznom okruhu :Šport

Najčítanejšie

RTVS ponúkne divákom na novej programovej službe :Šport už od budúceho roka stovky hodín špičkového európskeho futbalu. Na tri roky získala highlightové práva na najväčšie európske futbalové súťaže – Ligu majstrov, španielsku La Ligu, nemeckú Bundesligu a taliansku Serie A.

Diváci sa na novom televíznom okruhu :Šport môžu tešiť na highlighty z futbalových zápasov Ligy majstrov a tiež na 50-minútové magazíny zo zápasov španielskej La Ligy, nemeckej Bundesligy a talianskej Serie A.

Najlepšie momenty z európskeho futbalu si tak športoví fanúšikovia budú môcť užiť v premiére po skončení atraktívnych futbalových duelov a následne aj v reprízach. :Šport ponúkne divákom premiérovo až 83 highlightov z Ligy majstrov, 95 magazínov z La Ligy a rovnako 95 magazínov zo Serie A a 85 magazínov z Bundesligy.

„Okrem toho máme samozrejme práva aj na priame prenosy z ďalších 2 sezón Európskej ligy a Európskej konferenčnej ligy, a tiež na zápasy slovenských futbalových mužstiev v predkolách Ligy majstrov a ďalších dvoch európskych súťaží. To dáva naozaj prémiovú mozaiku špičkového televízneho futbalového obsahu,“ dodáva riaditeľ sekcie športu RTVS Matej Hajko.

„Vrcholný európsky klubový futbal mal vždy svoje miesto v športovom vysielaní RTVS, predovšetkým prostredníctvom prenosov z európskych pohárových súťaží. Po necelých štyroch rokoch sa na naše obrazovky vracia Liga majstrov v sumáre toho najlepšieho a najpodstatnejšieho z futbalových stretnutí. Mať Ligu majstrov v akomkoľvek divácky atraktívnom formáte bola jedna z našich priorít pri tvorbe plánov novej programovej služby. Sme radi, že práve v roku majstrovstiev sveta vo futbale sa na obrazovky Športu dostanú aj tri zo štyroch najsilnejších európskych líg. Fanúšikovia dostanú šancu vnímať skvelé výkony a vrcholné momenty špičkových futbalistov z popredných európskych klubov, ktoré budú na jeseň bezosporu najväčšími dodávateľmi hráčov na svetový šampionát v Katare.“ dopĺňa intendant programovej služby :Šport Marcel Merčiak.

Prečítajte si tiež:

RTVS 20. decembra spustí novú televíziu na štvrtom kanáli pod názvom Šport

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne