13.4 C
Bratislava
štvrtok, 23. marca 2023

Na Ocenenia BSK obyvatelia nominovali 40 osobností

Najčítanejšie

Bratislavská župa opäť ocení významné osobnosti, ktoré sú prínosom pre kraj a spoločnosť. Budúci laureáti rozšíria rad ocenených osobností, ktorých je v pomyselnej sieni slávy takmer 200.

Do aktuálneho ročníka nominovali obyvatelia kraja 40 zaujímavých mien z rôznych oblastí života.

„Bratislavský samosprávny (BSK) kraj každoročne udeľuje ocenenia v kategóriách Výročná cena Samuela Zocha, Čestné občianstvo BSK, Pamätný list predsedu BSK a Historická osobnosť regiónu. V každej je množstvo zvučných i menej známych mien vedcov, umelcov, lekárov, pedagógov, športovcov či ľudí pôsobiacich v sociálnej oblasti. Som hrdí na to, že svojou prácou, zanietením, výsledkami úspešne reprezentujú náš kraj a prispievajú k jej rozvoju a šíreniu dobrého mena,“ povedal predseda BSK Juraj Droba.

Za rok 2021 bolo na udelenie Ocenení BSK doručených 40 návrhov, z ktorých výberová komisia vybrala 33. Tie nakoniec odobrili aj župní poslanci na svojom poslednom zasadnutí v tomto roku.

Bratislavská župa tak udelí 22 Pamätných listov predsedu BSK, 10 Výročných cien Samuela Zocha a jednu Historickú osobnosť regiónu. K Eugenovi Suchoňovi a Vladimírovi Dzurillovi tak pribudne meno slovenskej opernej speváčky (sopranistky) svetového významu – Lucia Poppová.

Slávnostné vyhlasovanie a odovzdávania cien sa uskutoční v roku 2022 v závislosti od aktuálnej epidemiologickej situácie.

(ts)

Avatar photo
Redakcia
Redakcia Bratislavského večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne