18.7 C
Bratislava
sobota, 18. mája 2024

Vyhlásenie výsledkov na dodávateľa hybridných trolejbusov

Najčítanejšie

Dopravný podnik Bratislava (DPB) v stredu 5. januára 2022 vyhodnotil súťaž na dodávateľa 11 kusov nových, nízkopodlažných, hybridných trolejbusov dĺžkovej kategórie 12 metrov, teda „krátkych“ vozidiel napájaných z elektrickej trakčnej siete a z vlastnej batérie dobíjanej z trakčnej siete, čím budú oproti minulosti ekologickejšie.

Na dodanie tohto typu trolejbusov boli v súťaži predložené tri ponuky, pričom úspešnou sa stala ponuka od spoločnosti SOR Libchavy spol. s r.o. s celkovou cenou vo výške 5 110 600,- EUR bez DPH. Ponuka tejto spoločnosti zodpovedala všetkým požiadavkám na predmet zákazky a uchádzač splnil všetky podmienky účasti. Úspešný uchádzač predložil ponuku na trolejbus zn. SOR TNS 12.

Predpokladaná hodnota zákazky bola stanovená vo výške 7 205 000,00 EUR bez DPH s tým, že DPB plánuje nákup trolejbusov spolufinancovať z Európskych štrukturálnych investičných fondov v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

Oproti predchádzajúcemu nákupu vozidiel tejto kategórie, ktorý bol realizovaný v roku 2013, dosiahol DPB pri porovnateľnom trolejbuse vybavenom doplnkovým naftovým pohonom úsporu takmer 37 000,- EUR bez DPH na jednom kuse.

Po uplynutí zákonných lehôt a kontrolných procesov podľa zákona o verejnom obstarávaní DPB pristúpi k podpisu zmluvy.

Trolejbusy budú dodané na základe jednej objednávky s tým, že jej zadanie je DPB ako objednávateľ oprávnený podmieniť poskytnutím nenávratného finančného príspevku na základe zmluvy o financovaní alebo schválením dotačných finančných prostriedkov od Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy na nákup trolejbusov. Dodacia lehota je stanovená najneskôr do 18 mesiacov od zadania objednávky.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne