7.6 C
Bratislava
štvrtok, 18. apríla 2024

Roman Vavro pôsobil 22 rokov na poste hovorcu Regulačného úradu

Najčítanejšie

Zatiaľ, čo sa na úradoch a ministerstvách ľudia striedajú, na Úrade pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (Regulačný úrad – RÚ) sedí na tej istej stoličke tlačový hovorca Ing. Roman Vavro už 22 rokov.

V slovenskej štátnej správe je to rekordný čas. Počas tohto obdobia sa na čele telekomunikačného regulátora vystriedalo 6 najvyšších predstaviteľov. Tento 22 ročný rekord by sa nepodaril, ak by práca nebola pre hovorcu aj koníčkom a bez toho, aby si telekomunikačný regulátor nevážil odbornosť a lojálnosť svojich zamestnancov.

Hovorca RÚ bol poradcom a PR manažérom viacerých úspešných projektov napr. aplikácie na meranie kvality internetového pripojenia, webu na porovnávanie cien internetového pripojenia a projektov platených z európskych zdrojov. Ďalšie projekty, napr. vzdelávanie spotrebiteľov, výber a zavedenie loga úradu a zavedenie responzívneho dizajnu webu úradu – priamo riadil.

Venoval sa aj prednášaniu na telekomunikačných konferenciách, publikovaniu, písaniu spotrebiteľských seriálov pre rozhlas a scenárov videí pre kanál úradu na YouTube. Svoju pozornosť venoval aj otázkam internetového pripojenia v domácnostiach.

Na webe RU publikoval seriál, ktorý si získal veľkú mediálnu pozornosť. Týkal sa legislatívnych podmienok poskytovania internetového pripojenia, dôvodov nízkeho používania internetu v domácnostiach, možnostiam riešenia tohto problému a pripojeniu za dostupnú cenu.

V médiách zarezonoval aj zoznamom možností pripojenia k internetu prostredníctvom bezplatných hotspotov. Pravidelne vypracovával výročné správy RÚ. Jeho kvalitnú prácu si všimol aj Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť.

Jeho výročnú správu zaradil za rok 2003 medzi najlepšie výročné správy štátnych a príspevkových organizácií. Venuje sa aj organizácii neformálnych aktivít pre zamestnancov úradu. V spolupráci s vedením úradu organizoval pomoc pre chorých, týrané matky, detské domovy a podporoval športovcov v radoch úradu.

V novembri 2021 uplynulo 22 rokov od kedy má RÚ a jeho predchodca, ktorým bol Telekomunikačný úrad Slovenskej republiky (TÚ SR) toho istého tlačového hovoru. Hovorca RÚ začínal u telekomunikačného regulátora 1. apríla pred takmer 26. rokmi v štátnej inšpekcii telekomunikácií (dnešný odbor štátneho dohľadu elektronických komunikácií) a počas tohto obdobia sa na čele úradu vystriedalo 8 najvyšších predstaviteľov.

V roku 1999 sa stal zakladajúcim šéfredaktorom interného periodika pre zamestnancov úradu s názvom Teleoffice vydávaného v elektronickej forme a ostal ním 21 rokov, až do ukončenia vydávania periodika.

Jeho štúdiu o tomto periodiku publikovali v odbornom časopise Otázky žurnalistiky. V rovnakom roku prevzal zodpovednosť za správu webu úradu, ktorý v tom čase bol veľmi jednoduchý, obsahovo chudobný a premenil ho na informačne hutnú zbierku návodov, ako vybaviť povolenia na prevádzku rôznych vysielacích rádiových zariadení.

Vzhľadom na to, že v tom čase pripojenie k internetu bolo pomerne drahé a malo ho len veľmi malé percento obyvateľov Slovenska, tak redakčne pripravil neperiodickú publikáciu s rovnakým obsahom, ktorú úrad rozdával záujemcom.

Hovorca RÚ začínal svoju pracovnú kariéru ako radový elektrotechnik, neskôr vedúci a následne manažér v štátnom podniku, kde zároveň pôsobil ako externý redaktor podnikových novín.

Neskôr viedol rubriku v rádioamatérskom časopise, bol externým redaktorom v mládežníckom štvrťročníku a spolupracoval s dnes už neexistujúcim denníkom Národná obroda. Vzdelanie si doplnil na Univerzite Komenského v Bratislave špecializačnými štúdiami žurnalistiky a marketingovej komunikácie.

Venoval sa aj fotografovaniu, fotografie publikoval a vystavoval a bol aj „dvorným“ fotografom druholigového futbalového mužstva. Ako fotograf sa podieľal na tvorbe knihy, ktorá získala ocenenie.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne