10.9 C
Bratislava
streda, 28. februára 2024

ADMA pomáha Ukrajine

Najčítanejšie

Situácia na Ukrajine v ADMA všetkých nepríjemne zaskočila, stalo sa to, čo nikto z nás nečakal. Hneď ako sa prebrali z prvotného šoku, začali riešiť ako v rámci asociácie vedia Ukrajinu podporiť. Jednohlasne sa v ADMA zhodli, že finančná pomoc je to, čo v momentálnej situácii bude Ukrajina najviac potrebovať.

Členské agentúry prispeli spoločne sumou viac ako 29 tisíc eur. Túto čiastku rozdelili na dve časti. Prvá, väčšia časť vo výške 20.500 eur bola ihneď zaslaná organizáciám, ktoré zastrešujú pomoc Ukrajine, konkrétne Kto pomôže Ukrajine, Človek v ohrození, Magna a Nádacia DEDO.

Zostatkovú sumu vo výške 8.750 eur sa rozhodli vyčleniť na podporné aktivity, ktoré plánujú nielen v rámci ADMA, ale aj v spojení s ďalšími organizáciami ako sú KRAS, ADC či Asociácia PR agentúr.

V prípade, že plánované aktivity nebudú vyžadovať finančnú podporu, celá zostatková suma poputuje opäť priamo do organizácii zastrešujúcich pomoc Ukrajine.

ADMA touto cestou ponúka služby digitálnych špecialistov pre štátne inštitúcie a ministerstvá, a taktiež pre neziskové organizácie, ktoré podporujú Ukrajinu.

V prípade, že viete o možnosti, ako by sme ako Asociácia digitálnych marketingových agentúr vedeli pomôcť, budeme vďační, ak nás kontaktujete na sekretar@adma.sk.

“Finančný príspevok a náš čas je to najmenej, čo môžeme v tejto situácii pre Ukrajinu urobiť. Reakcia členov ADMA bola rýchla, jednohlasná a konštruktívna, čomu sa veľmi teším. Taktiež je skvelé vidieť, ako sa dokážeme viaceré asociácie veľmi rýchlo a efektívne spojiť a zabezpečiť potrebné kroky pre vznik spoločného podporného projektu,“ vyjadril sa prezident ADMA, Rasťo Bahurinský.

(ts)

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne