9 C
Bratislava
piatok, 23. februára 2024

RTVS venuje sobotný večer na Dvojke tragédii v Banskej Štiavnici

Najčítanejšie

V sobotu 1. apríla uplynú dva týždne od ničivého požiaru, ktorý zasiahol Banskú Štiavnicu. RTVS pri tejto príležitosti pripravila tematické vysielanie na Dvojke, ktoré odštartuje o 20.00 h špeciálom relácie Chvíľka poézie, pokračovať bude novým dokumentom Pozor, horí Štiavnica! A večer vyvrcholí filmom Vrah zo záhrobia.

Tematický večer na Dvojke venovaný Banskej Štiavnici otvorí v sobotu 1. apríla o 20.00 h premiérová Chvíľka poézie, ktorú režisér Juraj Johanides nakrúcal na mieste nešťastia. Špeciálna epizóda je venovaná Banskej Štiavnici a všetkým, ktorí pomáhali pri hasení požiaru a záchrane historického dedičstva.

Úryvok z Piesne piesní recitujú rodené Štiavničanky – sestry Emília a Magda Vášáryové a v relácii účinkuje aj hudobník Oskar Rózsa, ktorý žije v Banskej Štiavnici. Premiérovú Chvíľku poézie uvedie Dvojka súbežne aj na svojom profile na Facebooku.

Následne o 20.10 h budú môcť diváci sledovať nový dokument z produkcie RTVS Pozor, horí Štiavnica!, ktorý zachytáva mesto zachvátené ničivým požiarom a prvé dni po tragédii.

Tematický večer o 20.35 h vyvrcholí filmom Andreja Lettricha (z r. 1966) Vrah zo záhrobia, ktorý preslávil Banskú Štiavnicu. Detektívka v hlavnej úlohe s Ladislavom Chudíkom zobrazuje Námestie Svätej Trojice, či Ulicu Andreja Kmeťa.

(ts)

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne