24.4 C
Bratislava
štvrtok, 21. septembra 2023

V Ružinove odštartovali školskú ligu na ihrisku, ktoré zachránil starosta pred developermi

Najčítanejšie

„Raz za čas dostanem nápad, s ktorým toľko otravujem ostatných, kým ho nezrealizujú. Keď sme zachránili futbalové ihrisko v Ružovej doline pred developermi, ako prvé mi takto napadlo využiť ho čo najviac aj pre naše školy a odštartovať na ňom medzi školskú futbalovú ligu našich deviatich základných škôl. Chcel som nielen posmeliť deti k športu (lebo sedenie, mobilovanie a vyhýbanie sa telocviku sú novou pandémiou), ale aj podporiť vzťah detí k vlastným školám a ružinovský “lokálpatriotizmus”. Niektoré deti budú hrať, iné im fandiť, a všetky dostanú ďalší dôvod byť na seba a svojich spolužiakov hrdé,“ uviedol Martin Chren, starosta bratislavskej mestskej časti Ružinov.

„Našťastie, náš Ružinovský športový klub, riaditelia škôl a učitelia telocviku tento nápad podporili – a tak sa dnes odohralo prvé turnajové medzi školské kolo prvostupniarov. Deti dostali dresy, na ihrisku bojovali o dušu, turnaj vyvrcholí veľkým finále v posledný júnový týždeň – a na budúci rok by už medzi školská liga mala pokračovať normálne pravidelnými zápasmi počas celého roka,“ doplnil Martin Chren.

(fb)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne