27.3 C
Bratislava
štvrtok, 21. septembra 2023

Petržalské Kúpalisko Matadorka otvára sezónu so zrekonštruovaným 50-metrovým plaveckým bazénom

Najčítanejšie

Začiatok letnej prevádzky naplánovalo Kúpalisko Matadorka na sobotu 24. júna 2023. Sezónu otvorí s novo zrekonštruovaným 50-metrovým plaveckým bazénom. Občianske združenie Klub vodného póla Bratislava, ktoré areál prevádzkuje, investovalo viac ako 50-tisíc eur najmä do nového dna, stien a odtokových žľabov po celom obvode bazéna. Aj napriek zvýšeniu cien energií a inflácii sa vstupné zvyšuje len mierne. Ceny permanentiek zostávajú rovnaké ako minulú sezónu.

OZ Klub vodného póla Bratislava každoročne pred začiatkom sezóny investuje do obnovy vybavenia či skrášlenia prostredia kúpaliska. Aj napriek očakávaným zvýšeným nákladom na energie spojených s prevádzkou kúpaliska, preinvestovalo OZ Vodné pólo viac ako 50-tisíc eur do významnej obnovy plaveckého bazéna. „Technické vybavenie pre naše bazény sme menili už v roku 2018. Tento rok sme sa sústredili na rozsiahlu rekonštrukciu 1 000 m2 dna, stien a odtokových žľabov, ktoré boli už v nevyhovujúcom stave,“ hovorí Marek Giba z OZ Klub vodného póla Bratislava, ktorý je zodpovedný za prevádzku kúpaliska.

Z dna bazéna boli odstránené staré kachličky, a namiesto nich bol natiahnutý špeciálny trojitý náter. Popraskané kachličky po vonkajšom obvode nahradila kvalitná veľkoformátová dlažba. „Veríme, že naši návštevníci ocenia krajšie prostredie aj funkčnosť plaveckého bazéna,“ dopĺňa M. Giba.

Kúpalisko Matadorka

Plavecký bazén na Matadorke je jediným vonkajším 50-metrovým bazénom, ktorý má hĺbku viac ako 2 metre po celej svojej dĺžke. Vďaka tomu je v letnom období obľúbeným miestom športových plavcov, ktorí si prichádzajú zaplávať najmä počas ranného plávania v utorky a štvrtky od 7.00 do 8.30 hod. Od tejto sezóny však Kúpalisko Matadorka mení pravidlá vo veľkom bazéne aj počas bežnej dennej prevádzky, a to v prospech aktívnych plavcov.

„Rozhodli sme sa vyjsť v ústrety prianiam športových plavcov a od tejto sezóny zostávajú aj počas dennej prevádzky natiahnuté minimálne 2 plavecké dráhy, ktoré sú určené len pre aktívnych plavcov. Takýmto oddelením začínajúcich a rekreačných plavcov od tých skúsených sa zvýši bezpečnosť a pohodlie oboch skupín našich návštevníkov,“ vysvetľuje M. Giba, ktorý je zodpovedný za prevádzku kúpaliska.

Vzhľadom na veľmi premenlivé počasie si kúpalisko naplánovalo otvorenie sezóny na sobotu 24. júna 2023. „Premenlivé počasie nám komplikovalo aj samotnú rekonštrukciu a prípravu areálu kúpaliska na spustenie prevádzky. Aktuálne však už máme napustený veľký bazén, a ak počasie vydrží tak, ako to sľubuje predpoveď, veľmi radi by sme prvých návštevníkov tejto sezóny privítali už v sobotu 24. júna o 10.00 hod,“ vysvetľuje M. Giba.

Kúpalisko Matadorka je okrem 50-metrového plaveckého bazéna známe tiež svojim starostlivo udržiavaným areálom a službami navyše už v cene vstupného. Vďaka tieňu stromov a vybaveniu pre najmenších, ako je trampolína, tobogan, detský kútik s hračkami či šmýkačka do malého vyhrievaného brodiskového bazénika, je obľúbeným miestom na rekreáciu pre rodiny s deťmi.

V cene vstupného je okrem možnosti využiť niektorého zo 100 ležadiel, aj tobogan či možnosť zapožičania si športového náčinia na plážový volejbal, stolný tenis či futbal.

Tak ako aj ostatné mestské kúpaliská, aj Kúpalisko Matadorka musela vzhľadom k rastu energií a inflácie pristúpiť k miernemu zvýšeniu cien vstupného, najviac však o 1 euro. Vstupné bude na sezónu 2023 nasledovné:

zdroj: Kúpalisko Matadorka

Prečítajte si tiež:

Regionálny úrad zverejnil ktoré kúpaliská v Bratislavskom kraji sú pripravené na kúpaciu sezónu

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne