22.8 C
Bratislava
piatok, 21. júna 2024

Billy Barman majú novú pesničku a video. Na jeseň vydajú už svoj piaty album

Najčítanejšie

Po roku od vydania pesničky Zero prichádzajú Billy Barman s druhým singlom z pripravovaného piateho štúdiového albumu. Nová skladba a video “Vyhovoriť sa na tmu” nesú typické črty barmanovskej produkcie a nechýba popevok, ktorý si pravdepodobne budete spievať hneď po dopočúvaní pesničky.

Populárna bratislavská kapela má za sebou koncertný a tvorivý rok. Hneď po vydaní singlu Zero vyrazila na turné ešte k albumu Zlatý vek (2020), ktoré sa kvôli pandémii dva roky prekladalo. Na jeseň sa “Barmani” zavreli naspäť do štúdia PULP a začali nahrávať dve nové skladby s producentom Jakubom Hríbikom.

Jednou z nich je práve pesnička Vyhovoriť sa na tmu, ku ktorej vzniklo aj video od režiséra Andreja Ištoka. S hotovým refrénom prišiel spevák Juraj Podmanický:

“Je to taká obľúbená Ďuriho téma – o týpkovi, ktorý niečo vyviedol a teraz sa cíti previnilo. Skladbu sme iba načrtli a hneď sa išlo nahrávať do štúdia, takže chvíľu nám trvalo, kým sme našli optimálny tvar a formu. Naopak klip sme urobili veľmi jednoducho, väčšinu sme natočili na Bratislavskom majálese, čiže zachytáva atmosféru na našich koncertoch. A hlavne, je tam na konci tma,” hovorí gitarista Jozef Vrabel.

O mohutnú basovú linku sa opäť postarala Laura Jašková alias Meowlau, ktorá s Billy Barman hrá a tvorí od minulého roka. “S Laurou nám to funguje fantasticky. Je to obrovská profesionálka a skvelá hudobníčka. Je pre nás veľkou inšpiráciou a všetci sa od nej učíme,” dodáva Jozef Vrabel.

“Vyhovoriť sa na tmu” bude súčasťou piateho albumu Billy Barman, ktorého vydanie je naplánované na november 2023. Ešte predtým kapelu čaká koncertné leto s početnými open air akciami a tiež niekoľkými vystúpeniami s Dievčatami zo SĽUKu.

Billy Barman vznikli v roku 2008 okolo dvojice Juraj Podmanický a Jozef Vrabel a patria medzi najpopulárnejšie slovenské hudobné zoskupenia. Na konte majú štyri štúdiové albumy a tiež obľúbenú živú nahrávku Potichu s Dievčatami zo SĽUKu.

Kapela z Bratislavy je držiteľom rekordu v počte ocenení Radio_Head Awards od Rádia_FM, keď postupne získala 7 cien vo viacerých kategóriách, počnúc nováčikom a zároveň koncertnou kapelou roka, až k oceneniam za skladby a albumy roka.

Koncerty (*spolu s Dievčatami zo SĽUKu) budú aj v Bratislavskom kraji:

24.06. Svätý Jur / Sen noci svatojúrskej
02.07. Púchov / Leto na jednotku
07.07. Kežmarok / Festival ľudových remesiel*
08.07. Vydrovská dolina / Lesnícky skanzen*
05.08. Pezinok / Víno pod hviezdami*
11.08. Trenčín / Grape Festival
19.08. Rajecké teplice / Festival Skaly
25.08. Heľpa / Horehronské mecheche*
26.08. Bardejov / Bardejovský jarmok
02.09. Banská Štiavnica / Amfiteáter*

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne