21.7 C
Bratislava
piatok, 19. júla 2024

Warszawianka, prvý seriál SkyShowtime Original zo strednej a východnej Európy, má dnes premiéru

Najčítanejšie

Dnes má na SkyShowtime premiéru prvý poľský pôvodný seriál Warszawianka, pričom prvé dve epizódy sú už k dispozícii na streamovanie. Seriál má jedenásť štyridsaťminútových epizód, ktoré budú na platformu pridávané každý pondelok. Seriál má premiéru na všetkých 22 trhoch, kde je SkyShowtime k dispozícii.

Warszawianka je fiktívny dramatický seriál, ktorý sleduje tragikomické dobrodružstvá štyridsaťročného sukničkára Franeka Czułkowského (známeho taktiež ako „Czuły“), brilantne stvárneného predným poľským hercom Borysom Szykiom. > pozri trailer

Czuły je hlboko komplexná postava — talentovaný spisovateľ, ktorý zažil úspech aj neúspech a teraz sa ocitá v pasci medzi svojimi osobnými bojmi a spoločenskými očakávaniami. Seriál predstavuje niektoré z najzaujímavejších postáv mesta, ktoré sa pohybujú v Czułyho živote. Seriál sleduje jeho dobrodružstvá, zatiaľ čo sa snaží porozumieť zmyslu svojej vlastnej existencie v modernom svete.

„Ako streamovacia služba stvorená špeciálne pre Európu, sa SkyShowtime zaväzuje k autentickému rozprávaniu príbehov, ktoré bavia a dojímajú divákov na našich trhoch. Sme nadšení, že divákom tento rok v júni prinášame Warszawianku – náš prvý poľský originálny seriál. Warszawianka, brilantne napísaná Jakubom Żulczykom a s talentovaným hercom Borysom Szykom v hlavnej roli, je strhujúcou zábavou v tej najlepšej forme. Je to provokatívne rozprávanie príbehu pre dospelých a my sme hrdí na to, že sme exkluzívnym domovom tohoto úžasného seriálu,“ povedal Monty Sarhan, CEO SkyShowtime.

„Existujú ľudia, ktorí náš život obohacujú o farby – ale sami žijú na okraji čiernoty. Warszawianka je príbehom Franeka ‚Czuły‘ – štyridsiatnika, ktorý je stále teenagerom. Je najlepším a najhorším otcom na svete. Je to muž plný sladkých rečí uväznený v mestskom životnom štýle, a dobrák, ktorý neustále robí zlé rozhodnutia. Je to muž, ktorý je stále zamilovaný, avšak nemá tušenie, ako milovať. Existuje iba pár chlapov ako Czuły a verím, že divákov tento seriál zaujme, prtože si myslím, že mnohí nájdu v jeho príbehu časť seba. SkyShowtime prejavil silné odhodlanie podporiť tento titul a je pre Warszawianku ideálnym domovom,“ povedal Jakub Żulczyk, scenárista a populárny poľský spisovateľ.

Warszawianku, SkyShowtime Original, režíroval Jacek Borcuch, scenár napísal Jakub Żulczyk a kameramanom je Piotr Uznański. Hlavnú postavu v seriály hrá Borys Szyc. V ďalších úlohách sa predstavia Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Ilona Ostrowska, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Zofia Wichłacz, Paulina Gałązka, Jan Peszek, Maja Pankiewicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Marta Ścisłowicz, Tomasz Włosok, Marcin Januszkiewicz a Milena Goździela. Producentkou je Izabela Łopuch a výkonným producentom je Andrzej Besztak.

Seriál bol natočený v Poľsku s podporou poskytnutou prostredníctvom zákona o finančnej podpore audiovizuálnej produkcie Poľským filmovým inštitútom, a financovaný Ministerstvom kultúry a národného dedičstva.

SkyShowtime je k dispozícii priamo v aplikácii SkyShowtime na zariadeniach s operačným systémom Apple iOS, tvOS, na zariadeniach s operačným systémom Android, Android TV, Google Chromecast, LG TV, Samsung a prostredníctvom webovej stránky: www.skyshowtime.com. Cena mesačného predplatného SkyShowtime je 5,99 EUR (bez reklám). Služba ponúka sedemdňovú skúšobnú dobu – s možnosťou zrušenia kedykoľvek.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne