24.9 C
Bratislava
streda, 24. júla 2024

RTVS rozširuje pokrytie digitálnym rozhlasovým vysielaním v štandarde DAB+

Najčítanejšie

RTVS v spolupráci s dodávateľom služby spoločnosťou Towercom a.s. rozširuje pokrytie územia a obyvateľstva Slovenska signálom digitálneho rozhlasového vysielania v štandarde T-DAB+. Ku existujúcim lokalitám Bratislava, Košice, Žilina, Banská Bystrica, Nitra, Trenčín, Rimavská Sobota a Borský Mikuláš pribudne nová lokalita Prievidza.

Všetky programové služby RTVS Slovenského rozhlasu – Rádio Slovensko, Rádio Regina (západ, stred, východ), Rádio Devín, Rádio_FM, Rádio Patria, Radio Slovakia International, Rádio Junior, Rádio Litera, Rádio Pyramída si poslucháči budú môcť od 1. júla vypočuť aj prostredníctvom nového T-DAB+ vysielača Prievidza.

Po úspešnom ukončení prebiehajúcej skúšobnej prevádzky bude z tejto lokality spustené riadne vysielanie. Vyžiarený výkon vysielača bude 700 W a bude slúžiť pre poslucháčov v lokalite Prievidza – Bojnice a okolie.

Súčasne bude navýšený vyžiarený výkon v lokalite Banská Bystrica – Laskomer na 3 kW.

Výhodou vysielania DAB+ je čistý zvuk bez šumov v stabilnej kvalite v celej oblasti pokrytia. Poslucháč vďaka rádiu s displejom dostane aj sprievodné digitálne informácie, ako napríklad názov hranej skladby, meno interpreta, názov programu a logo programovej služby.

Rozhlasové vysielanie v systéme DAB+ je na ceste stať sa nástupcom FM vysielania, nevyžaduje pripojenie na internet a je energeticky úsporným riešením pozemnej rozhlasovej distribúcie. Viac o digitálnom rozhlasovom vysielaní sa dozviete na www.cisteradio.sk, portáli venovanom digitálnemu rozhlasovému vysielaniu RTVS.

Zoznam prevádzkovaných T-DAB+ vysielačov :

zdroj: RTVS

(ts)

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne