21 C
Bratislava
sobota, 18. mája 2024

Čím sú výnimočné obľúbené detské koberce?

Najčítanejšie

Pre zdravý vývoj potrebuje dieťa cítiť bezpečie. To mu vytvára priaznivé rodinné zázemie so všetkou nevyhnutnou výbavou. Pre rodičov výhodné, pre deti pohodlné a bezpečné sa stali obľúbené koberčeky do detských izieb a hracích kútikov. Aké vlastnosti spĺňajú?

Inovatívne koberce, vďaka ktorým deti porastú

Porastú nielen do výšky, ale aj v prehlbovaní vedomostí a zručností. Obľúbené detské koberce fungujú na princípe aktívneho relaxu a zábavy. Predurčujú ich už základné funkčné a špeciálne vlastnosti. Vhodné prostredie vytvárajú deťom koberčeky s nižším vlasom, ale vyššou odolnosťou voči opotrebovaniu. Zároveň ich bližšie určuje nenáročná údržba a všestranné využitie. Moderné detské koberce vyhovujú rôznym povrchom – najnovšie sú vhodné pre podlahové kúrenie, pričom sa dlhodobo udržiavajú v dobrom stave.

Aké detské koberce sa páčia deťom?

Deťom sa veľmi páčia interaktívne farebné vzory, ktoré majú náučné motívy. Medzi obľúbené patria detské koberce s bludiskom, s mapou, ulicami mesta, so značkami a symbolmi. Vďaka tomu deti objavujú a učia sa aj bez ďalších pomôcok a hračiek na vopred vybranej ploche. Tieto koberčeky sa inovujú natoľko, že sú dostupné v rôznych rozmeroch aj v asymetrických tvaroch. Dokonale ich vystihujú metrážne koberce, aj keď zväčša ide o detské obdĺžnikové alebo kruhové koberce.

Čo sa týka detských kobercov, dizajn sa stáva dôležitým až po bezpečnostných opatreniach. Potvrdzujú ich modely z ľahkého a mäkkého polyesteru, veľmi príjemné na dotyk, dobre skladovateľné a premiestniteľné. Tieto vlastnosti zhmotňujú napr. modely detských kobercov pri celkovej hmotnosti cca. 0,7 kg na m2, ktorých vlas nie je dlhší než 5 mm. Nezabúdame, že pre deti vyberáme vkusný, zážitkový koberec na každý deň a pre rôzne aktivity počas dňa.

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne