1.6 C
Bratislava
nedeľa, 10. decembra 2023

Ministerstvo vnútra SR začína s výstavbou nového Koordinačného strediska integrovaného záchranného systému Bratislava

Najčítanejšie

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky dnes, 20. septembra spúšťa výstavbu nového Koordinačného strediska integrovaného záchranného systému Bratislava v priestoroch budovy na Tomášikovej ulici v Bratislave.

Toto nové špecializované pracovisko bude slúžiť na zabezpečenie príjmu a spracovania tieňových informácií na tiesňových linkách (112, 155 a 150) a riešenie mimoriadnych udalostí v rámci Bratislavského kraja.

V priestoroch nového koordinačného strediska bude umiestnené pracovisko odboru krízového riadenia Okresného úradu Bratislava, operačné stredisko krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave a krajské operačné stredisko Záchrannej zdravotnej služby v Bratislave. Toto pracovisko bude patriť medzi najmodernejšie pracoviská svojho druhu na Slovensku.

Bude pozostávať z troch podlaží, z toho na prvom podlaží budú umiestnené obslužné priestory, ako sú šatne, relaxačné miestnosti a sociálne zariadenia, na druhom podlaží budú umiestnené dispečerské sály jednotlivých záchranných zložiek a tretie poschodie bude tvoriť priestor pre podporný personál.

Celková hodnota investície do nových priestorov je odhadovaná na približne 2,7 mil. eur. Spomínaná suma zahŕňa stavebnú aj technologickú časť. Celá výstavba by mala byť zrealizovaná do konca roka 2024.

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne