21 C
Bratislava
sobota, 18. mája 2024

Nebezpečný chodník v Rači na Kubačovej ulici opravia konečne na budúci rok

Najčítanejšie

Viceprimátorka Lenka Antalová Plavuchová najprv uviedla pre Račiansky Večerník že predmetný nebezpečný chodník na Kubačovej ulici v Rači bude opravený v lete v roku 2022 . Ale nestalo sa tak, v septembri 2022 sme sa Lenky Plavuchovej preto pýtali, kedy sa bude oprava realizovať. Bez bližšieho vysvetlenia nám vtedy uviedla nový termín – prvý kvartál 2023, no opäť sa tak nestalo a chodník je stále v pôvodnom, nebezpečnom stave.

Podľa vyjadrení starostu Rače Michala Drotována mestská časť žiada od Magistrátu opravu už od roku 2019. „Boli dôležitejšie, prioritnejšie projekty na ktoré sa obmedzené zdroje mesta, ktoré máme, použili. Za tým netreba hľadať žiadne iné dôvody. Viem všetko o tom prípade, viem že od roku 2019 žiada starosta Michal Drotován Magistrát o opravu, viem o tej situácii, viem o tom chodníku, viem o tom probléme,“ reagovala pre Račiansky Večerník viceprimátorka Lenka Plavuchová a dodala:

„Zároveň vy, starosta aj ja vieme, že je to problém ktorý nevyrieši lopata asfaltu, je to proste kompletná rekonštrukcia, musí sa kompletne preprojektovať vjazd do tých garáží, keďže je tam hrozne nešťastná tá výška chodníka a vjazd do tých garáží, muselo by to byť so zábradlím na samostatné stavebné povolenie, čiže nie je to niečo čo sa dá vyriešiť bežnou opravou chodníka, je to proste zložitejšia situácia. Nie je na to úplne jednoznačný názor ako to urobiť, s niečím nesúhlasí naše oddelenie, s niečím nesúhlasí zase výstavba, stavebný úrad – lebo sa to musí povoľovať. Keď budem vedieť konkrétny termín keď sa tá oprava bude realizovať, tak vám dám vedieť,“ uviedla 12. októbra 2023 Lenka Plavuchová.

„Oprava zmieňovaného chodníka na Kubačovej je zaradená medzi projekty na realizáciu v rámci prípravy návrhu rozpočtu. Za predpokladu pridelenia financií sa tak s opravou počíta nasledujúci rok (pre doplnenie: stavebnú úpravu je nutné uskutočniť aj na pozemkoch, ktoré nie sú vo vlastníctve hlavného mesta,“ uviedol 5. októbra 2023 pre Račiansky Večerník Peter Bubla, z oddelenie komunikácie a marketingu Magistrátu hlavného mesta SR.

„Predmetný podnet vyžaduje pravdepodobne predĺženie chodníka pozdĺž Kubačovej ulice, aby sa chodci vyhli šikmej ploche vjazdu ku garážam. Vzhľadom na to, že chodník pozdĺž Kubačovej ulice je v správe Hlavného mesta považujeme za prirodzené, že jeho predĺženie by malo realizovať práve Hlavné mesto,“ uviedol ešte v marci 2022 pre Račiansky Večerník vtedajší vedúci životného prostredia a dopravy MČ Rača, v súčasnosti starosta MČ Nové Mesto, Matúš Čupka.

„Podnet presúvame späť do zodpovednosti Magistrátu nakoľko ide o predĺženie chodníka, ktorý spravuje Magistrát. Prípravu a financovanie úpravy chodníka musia preto zabezpečiť kolegovia, ktorí v minulosti už raz priestor preasfaltovali. Zároveň nám nie je jasné akým spôsobom by prebiehala následná starostlivosť o nový úsek chodníka, keby ho financovala mestská časť zo svojich vlastných zdrojov. Z takéhoto nastavenia veci by vyplývalo, že mestská časť sa bude starať o približne osem metrov chodníka a jeho zvyšok pozdĺž celej Kubačovej by spravoval Magistrát. Toto by vytvorilo ešte väčší chaos pri správe verejných priestorov ako je to dnes. Ako Mestská časť Bratislava – Rača sme pripravení poskytnúť pri riešení tohto podnetu potrebnú súčinnosť,“ uviedol ešte v decembri 2020 Mgr. Matúš Čupka.

Magistrát bude konečne pravdepodobne realizovať predmetnú opravu v roku 2024.

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti Rača.👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk, alebo telefonicky, sms na 0950 355 504. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne