9.4 C
Bratislava
sobota, 2. marca 2024

Aleksander Čavrič mení dres, bude pôsobiť v Japonsku. Belasých v strede obrany posilní Spyridon Risvanis

Najčítanejšie

Slovan podpísal zmluvu s takmer dvojmetrovým stredným obrancom z Grécka do konca sezóny, ale s opciou na ďalšie dva roky. Spyros je odchovancom známeho gréckeho klubu Panathinaikos a aktuálne už trénoval s Belasými na sústredení v Katare, kde sa v pondelok 21. januára odohral posledný priateľský prípravný zápas, kde Belasí zdolali katarské prvoligové družstvo Al-Wakrah SC 1:4 s gólmi Pausecha, Barseghyana, Božika a Toliča.

Spyridon Risvanis naposledy pôsobil v tíme Dunajskej Stredy. „Reagujeme na skutočnosť, že pri dlhodobom zranení Richarda Križana by sme do jarnej časti vstupovali len s tromi zdravými strednými obrancami. Chceli sme tento post doplniť. Spyridona veľmi dobre poznáme zo slovenskej ligy, kde sme ho mali dlhodobo na očiach. Sme radi, že sa nám s ním podarilo rýchlo dohodnúť, a stáva sa naším hráčom. Zatiaľ sme s ním podpísali štvormesačný kontrakt do konca sezóny s dvojročnou opciou na ďalšiu spoluprácu. Spyridona v Slovane vítam a verím, že sa mu bude u nás dariť,“ povedal pre klubový web generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Spyridon Risvanis s generálnym riaditeľom ŠK Slovan Ivanom Kmotríkom, m.l. (foto: ŠK Slovan)

Aleksander Čavrič pôsobil v tíme Belasých od septembra 2016, odohral 265 súťažných zápasov a strelil 75 gólov. Aktuálne bude nosiť dres japonského klubu Kashima Antlers. „Aleksandarovi Čavričovi by sme sa radi poďakovali za všetko, čo pre Slovan odviedol. Pri bezmála osemročnom pôsobení a množstve nezabudnuteľných momentov, ktoré sme spoločne s ním zažili, sú slová prakticky zbytočné. Dlho sme sa spoločne s Čakim rozprávali o jeho budúcnosti, medzi ním a Slovanom bolo, je a určite aj bude, silné puto. Sme veľmi radi, že výsledná dohoda dáva zmysel pre všetky strany, ako pre Čakiho, tak aj pre klub. S japonským klubom sme dospeli k dohode o platenom hosťovaní s následnou opciou na prestup,“ povedal pre klubová web generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

„Urobil som najťažšie rozhodnutie v mojom živote i kariére. Dva životné okamihy mi priniesli najviac emócií – tento a deň, keď sa mi narodila dcérka. Vtedy som sa veľmi tešil, teraz je to aj trochu smutné, pretože opúšťam klub, ktorý mám veľmi rád. Avšak myslím si, že toto je presne ten čas, keď treba odísť a skúsiť niečo iné. Nechcem neskôr ľutovať, že som to neskúsil. Futbalový život je krátky, ja sa blížim k tridsiatke, a chcem ten čas využiť naplno,“ uviedol pre klubový web Aleksandar Čavrič. > Prečítajte si celé jeho vyjadrenie

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti, Rača. Pracujem tiež ako dobrovoľník a pomáham Račanom. 👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk, alebo telefonicky, sms na 0950 355 504. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne