8.2 C
Bratislava
nedeľa, 21. apríla 2024

Mestská časť Bratislava-Nové Mesto investuje do opravy výtlkov a zlepšenia miestnych cestách a chodníkov

Najčítanejšie

Miestne komunikácie v mestskej časti Bratislava-Nové Mesto sa budú opravovať. V rámci skvalitnenia a údržby miestnych ciest vyčlenila mestská časť prostriedky vo výške 230 000 eur na opravu výtlkov a zlepšenie miestnych komunikácií v rámci údržby infraštruktúry. Tieto zlepšenia budú zahŕňať aj stavebné úpravy v štvrti Pokrok. Celkovo je nahlásených cez 100 problematických miest.

Plánované opravy sa budú zameriavať najmä na miestne komunikácie III. a IV. triedy, ktoré sú v správe mestskej časti Bratislava-Nové Mesto. Výtlky na cestách sa budú opravovať technológiou- teplou obaľovanou asfaltovou zmesou. Začiatok prác je naplánovaný od konca februára.

zdroj: MČ Nové Mesto

Opravy sa budú realizovať na viacerých lokalitách, vrátane Jaskového radu, Pluhovej ulice, Odbojárov, Tehelnej, Ďumbierskej, Jeséniovej ulice a ďalších. Úrad bude postupne pokračovať v ďalších častiach na základe terénnych obhliadok a stavu komunikácií. Práce budú pokračovať až do vyčerpania finančných prostriedkov vyčlenených na tento kalendárny rok.

Vedenie mestskej časti Bratislava-Nové Mesto dlhodobo vníma nedostatky v stave miestnych ciest a preto v tomto roku plánuje systematické znižovanie investičného dlhu vo vzťahu k našim cestám a chodníkom. „Urobili sme si priamo v teréne prieskum najkritickejších miest na cestách, ktoré sa musia opraviť. Pritom reagujeme aj na podnety od obyvateľov, ktorí nám nahlasujú zlý stav vozovky. Okrem toho, poverený zamestnanec miestneho úradu vykonáva aj terénne obhliadky ich reálneho stavu. Chceme zabezpečiť efektívne nakladanie s financiami a zároveň kontrolovať kvalitu odvedenej práce priamo na mieste,“ dodáva starosta mestskej časti Matúš Čupka.

Samotné technické prevedenie opráv spočíva vo vyznačením miesta, výrezom poškodeného miesta a následne sa z neho odstránia uvoľnené časti tak, aby sa mohlo pristúpiť k penetrácii a spojeniu novej vrstvy s tou predchádzajúcou. V poslednom kroku sa cez miesto výtlku sype nový asfalt, ktorý sa zhutní vibračnou doskou.

Údržba miestnych komunikácií a opravy výtlkov sú dôležitý faktor bezpečnosti a pohodlia obyvateľov mestskej časti Bratislava-Nové Mesto: „Poslankyniami a poslancami vyčlenené investície z rozpočtu mestskej časti sú dôkazom nášho záväzku zlepšovať infraštruktúru, znižovať investičný dlh a zabezpečiť pohodlnejší pohyb obyvateľov na uliciach našej mestskej časti,“ konštatuje starosta Matúš Čupka.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne