8.6 C
Bratislava
nedeľa, 21. apríla 2024

Termín na Stavebný úrad si už môžete v Novom Meste objednať aj online

Najčítanejšie

Miestny úrad Bratislava-Nové Mesto neustále pracuje na zlepšovaní svojich služieb. Aktuálnou novinkou je online rezervačný systém výlučne pre klientov Stavebného úradu.

Všetci záujemcovia o termín na osobnú konzultáciu môžu už teraz využívať online rezervačný formulár. Na stránke miestneho úradu sú uvedené odkazy na rezervačný systém, kde si klient vyberie vyhovujúci dátum, presný čas a konkrétneho referenta, ktorému bolo jeho podanie pridelené.

Jednoduchý rezervačný systém je dostupný aj v mobilnom rozhraní a zmenšuje zaťaženie záujemcov o termín bez čakania na miestnom úrade. Po novom stačí otvoriť rezervačný systém a v pohodlí domova si vybrať žiadaný termín.

Tento termín zamestnanec Stavebného úradu potvrdí, žiadateľovi sa potvrdenie termínu objaví formou notifikácie e-mailom alebo SMS správou. Navyše, rezervačný systém je dostupný 24/7, takže rezerváciu možno podať kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Ak sa referent z akýchkoľvek dôvodov nemôže na termíne zúčastniť, klient bude o tom včas upovedomený.

Táto zmena je súčasťou snahy vedenia mestskej časti nielen zjednodušiť komunikáciu so Stavebným úradom, ale aj zabezpečiť efektívnejšie vybavovanie podaní.

„Naša mestská časť je jednou z najatraktívnejších mestských častí, pokiaľ ide o záujem o bývanie, prácu či trávenie voľného času. O tom svedčí aj veľký nápor na náš Stavebný úrad zo strany stavebníkov menšieho i väčšieho rozsahu. Okrem procesných zmien, ktoré vedú k efektívnemu vybavovaniu žiadostí, zaviedli sme možnosť online rezervácie pre klientov, čím automatizujeme proces dohadovania osobných termínov u kolegýň a kolegov. Nižšia potreba manuálneho spracovávania požiadaviek sa odzrkadlí v uvoľnení času na riešenie živej agendy,“ podotýka starosta mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Matúš Čupka a vyzýva klientov, aby využívali novú možnosť rezervácie.

Stránkové hodiny stavebného úradu mestskej časti Bratislava-Nové Mesto na osobné konzultácie sú v pondelky a stredy dopoludnia od 8:00 hod. do 12:00 hod. a popoludní od 13:00 hod. do 17:00 hod.

(ts)

Správu sme aktualizovali 17.2.2024

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne