9.4 C
Bratislava
piatok, 12. apríla 2024

Magistrát pokračuje v rekonštrukcii a modernizácii legendárnej Plavárne Pasienky v Novom Meste

Najčítanejšie

Primátor Matúš Vallo informoval: „Chceme, aby bol tento jediný 50 metrový krytý bazén v našom meste energeticky úspornejší, bezpečnejší a komfortnejší. Jednoducho, chceme modernú plaváreň hodnú mesta 21. storočia.

Rekonštrukcia a modernizácia sa týka najmä “srdca” plavárne, teda bazénovej technológie zo 70. rokov, ktorá už bola v zlom stave. Táto technológia bude kompletne vymenená, na mieste už máme 4 nové gravitačné filtre a nové protiprúdové výmenníky.

Rekonštruovaná bude aj samotná bazénová hala vrátane tribúny, aktuálne sa robí druhá polovica stropných podhľadov, sanácia stĺpov a stien vrátane výmeny obkladov podľa návrhov syna pôvodného architekta plavárne. Predpokladáme, že plaváreň opäť otvoríme už toto leto (a počul som, že bude županová párty).

Je pre nás veľmi dôležité, aby mali Bratislavčanky a Bratislavčania lepšie podmienky na šport. Aj ten amatérsky, aj ten profi, aj na zemi, aj vo vode. Ďakujem Ladislavovi Križanovi a viceprimátorke pre šport Lenke Antalovej Plavuchovej. Projekt bol finančne podporený príspevkom z Fond na podporu športu STaRZ Bratislava,“ uviedol Matúš Vallo.

(fb)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne