7.2 C
Bratislava
nedeľa, 21. apríla 2024

Zápas medzi ŠK SLOVAN Bratislava – SK Sturm Graz je rizikové podujatie. Miestny úrad Bratislava-Nové Mesto a organizátori avizujú dopravné obmedzenia a bezpečnostné opatrenia

Najčítanejšie

Zápasové podujatie, ktoré sa uskutoční 22. februára 2024 na Národnom futbalovom štadióne – Tehelné pole, bolo vyhlásené bezpečnostným manažérom ako rizikové podujatie. Z tohto dôvodu Miestny úrad Bratislava-Nové Mesto a organizátori podujatia avizujú dopravné obmedzenia, ktoré sa dotknú bezprostredného okolia štadióna, a vyzývajú návštevníkov, aby rešpektovali bezpečnostné pokyny.

Mestská časť zároveň prosí obyvateľov o trpezlivosť a zvýšenú pozornosť. Zápas sa koná medzi ŠK SLOVAN Bratislava a SK Sturm Graz s výkopom o 21:00 hod., obmedzenia dopravy budú trvať počas celého dňa, kedy sa zápas uskutoční.

Pre zaistenie bezpečnosti veľkého počtu očakávaných návštevníkov podujatia dôjde dňa 22. februára 2024 od 8:00 do 00:00 hod. k uzavretiu Ulice Viktora Tegelhoffa v celej dĺžke a Kalinčiakovej ulice od administratívnej budovy TOWER 5 po Bajkalskú ulicu. Z tohto dôvodu nebude možný prejazd ulicami a využitie dočasných parkovacích miest na Kalinčiakovej ulici medzi areálom školy a Národným futbalovým štadiónom.

Miestny úrad Bratislava-Nové Mesto odporúča rodičom, aby na vykladanie a vyzdvihovanie detí využili parkovacie miesta na Kalinčiakovej ulici v priestore pred bývalým sídlom Slovenského zväzu cyklistiky a parkom Jama.

V deň zápasu bude od 17:00 hod. uzavreté aj detské ihrisko na Ulici Viktora Tegelhoffa medzi bytovými domami obytného súboru Nová Doba.

Čiastočné obmedzenie v súvislosti so športovým podujatím sa dotkne aj Bajkalskej ulice v úseku pred futbalovým štadiónom, kedy bude dopravný koridor v smere na Prístavný most krátkodobo zúžený.

Keďže futbalový zápas je vyhlásený ako rizikové podujatie, organizátor realizuje v deň zápasu bezpečnostné opatrenia. Miestny úrad Bratislava-Nové Mesto upozorňuje obyvateľov okolia futbalového štadióna, najmä obytného súboru Nová Doba, aby z bezpečnostných dôvodov v deň zápasu neparkovali svoje autá na Ulici Viktora Tegelhoffa. Vozidlá úrad odporúča odparkovať najneskôr 22. februára v skorých ranných hodinách. Obyvatelia môžu na parkovanie využiť napr. ulicu Za kasárňou.

Na dodržiavanie verejného poriadku budú pred, počas a po zápase dohliadať Usporiadateľská služba a zástupcovia Miestneho úradu Bratislava-Nové Mesto v spolupráci s Policajným zborom SR a Útvarom zásahovej jednotky a kynológie Mestskej polície. Miestny úrad návštevníkov a návštevníčky vyzýva, aby sa riadili a rešpektovali pokyny organizátorov a hliadok polície.

Uzamknutý predaj vstupeniek

Futbalový klub ŠK Slovan informuje na svojej klubovej stránke: „Zaznamenali sme veľký dopyt zo strany fanúšikov hosťujúceho klubu po vstupenkách do domácich sektorov. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli pozastaviť predaj vstupeniek. Dnes spúšťame uzamknutý predaj s použitím unikátneho kódu. Dôvodom je samozrejme bezpečnosť na štadióne a čo najväčšia podpora belasých zo strany slovanistov a slovanistiek“.

„Zostávajúce vstupenky na zápas so Sturmom si môžu zakúpiť fanúšikovia, ktorí sa v minulosti zúčastnili na našich domácich dueloch, resp. si zakúpili permanentku, a zanechali nám svoj mailový kontakt. Pokiaľ ste si mail nenašli vo svojej doručenej pošte, odporúčame si pre istotu skontrolovať aj priečinok reklama/spam. Pokiaľ ste kód nenašli ani tam, tak ste si s najväčšou pravdepodobnosťou kupovali vstupenku či permanentku na pokladnici bez toho, aby ste zanechali mailový kontakt, preto sme vás nemohli priradiť do databázy!.“ uviedol ŠK Slovan.

dopravné obmedzenia a bezpečnostné opatrenia (zdroj: MČ Nové Mesto)

(td, red)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne