8.6 C
Bratislava
nedeľa, 21. apríla 2024

Zachraňujú životy aj vďaka modernému operačnému stredisku

Najčítanejšie

Mestská polícia Bratislava odovzdala ocenenia osobnostiam, ktoré sa zaslúžili o rozvoj bezpečnosti v hlavnom meste a aj policajtom, ktorí v predošlom roku zachránili život ľuďom v Bratislave. Veľkú rolu vo viacerých prípadoch záchrany života zohralo aj nové operačné stredisko.

Ocenenie od mestskej polície a aj od primátora hlavného mesta získalo tridsaťdeväť osobností. Časť z nich sa zaslúžila o vznik moderného operačného strediska. ”Už od konca roku 2021 je linka 159 súčasťou integrovaného záchranného systému. Práve Mestská polícia Bratislava sa ako prvá z obecných a mestských polícií pridala k Policajnému zboru, Hasičskému a záchrannému zboru a k Záchrannej zdravotnej službe,” vysvetľuje náčelník Miroslav Antal.

V reálnom čase tak dokáže bratislavská mestská polícia spolupracovať aj s ostatnými záchrannými zložkami. V uliciach to je napríklad vidieť, keď sú mestskí policajti vyslaní na miesto požiaru spolu s hasičmi a dokážu im uvoľňovať cestu alebo v prípade ohrozenia života dokážu poskytnúť pomoc prostredníctvom defibrilátorov skôr, ako napríklad záchranári.

“Vďaka zapojeniu do integrovaného záchranného systému sa už nejedenkrát podarilo zachrániť ľudský život, keďže hliadky mestskej polície vybavené automatickými externými defibrilátormi, ktoré sú nepretržite v teréne, sa dokážu dostať k ľuďom v ohrození života často rýchlejšie a podať im pomocnú ruku ako prvé,” dodáva viceprimátor Bratislavy Jakub Mrva, ktorý odovzdával ocenenia spolu s náčelníkom mestskej polície. Dôkazom sú aj ocenené policajtky a policajti za záchranu života. Viceprimátor s náčelníkom ocenili za záchranu života šiestich policajtov.

Keď sa povolanie stane poslaním

Medzi ocenenými boli aj policajti a policajtky, ktorí slúžili obyvateľom Bratislavy viac ako tri desaťročia. “Radi by sme sa poďakovali aj tým, ktorí dlhoročne pôsobia alebo pôsobili v tejto mestskej organizácii a ich profesia sa pre nich stala viac než poslaním,” hovorí Jakub Mrva.

Miroslav Antal zdôrazňuje, že len veľmi ťažko sa dajú nahradiť skúsenosti bývalých kolegov, ktorí pracovali v polícii viac ako tridsať rokov a rozhodli sa po takto dlhej dobe odložiť rovnošatu. O to viac si mestská polícia uvedomuje úlohu ďalších deviatich ocenených, ktorí v posledných mesiacoch oslávili taktiež tridsiate výročie a naďalej pôsobia v polícii, pomáhajú svojim mladším kolegom a zdieľajú s nimi skúsenosti.

S ocenenými spolupracujú aj pri športových podujatiach a migračnej vlne

Veľkú vďaku ocenením vyjadrila mestská polícia aj osobnostiam, ktoré sa podieľajú na zabezpečení kritických športových podujatí a aj vďaka ich práci dokážu policajti kvalitne a odborne chrániť verejný poriadok pred hrozbami spojenými práve s masovými športovými akciami.

Mestská polícia ocenila ľudí aj za prácu pri zvládaní migračnej vlny, ktorú sme mali v Bratislave na prelome jesene a zimy. “Aj vďaka tvrdej a neúnavnej práci sme na jej konci mohli povedať, že sme pre ľudí v ťažkej životnej situácií spravili všetko, čo bolo v našich možnostiach,” dodal náčelník Miroslav Antal.

zdroj: Mestská polícia Bratislava
Osobnosti mimo MsP
Ing. Michaela Kaňová Ďakovný list za mimoriadny prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a spoluprácu s Mestskou políciou Bratislava.
Operačné stredisko mestskej polície.
JUDr. Zuzana Kubovičová Ďakovný list za mimoriadny prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a spoluprácu s Mestskou políciou Bratislava.
Operačné stredisko mestskej polície.
JUDr. Barbora Bíbelová Ďakovný list za mimoriadny prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a spoluprácu s Mestskou políciou Bratislava.
Operačné stredisko mestskej polície.
plk. JUDr. Milan Pilip Ďakovný list za mimoriadny prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a spoluprácu s Mestskou políciou Bratislava.
Policajný zbor Slovenskej republiky
plk. Mgr. Ján Pažický Ďakovný list za mimoriadny prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a spoluprácu s Mestskou políciou Bratislava.
Policajný zbor Slovenskej republiky
pplk. Mgr. Stanislav Hromádka Ďakovný list za mimoriadny prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a spoluprácu s Mestskou políciou Bratislava.
Policajný zbor Slovenskej republiky
pplk. Mgr. František Čermák Ďakovný list za mimoriadny prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a spoluprácu s Mestskou políciou Bratislava.
Operačné stredisko mestskej polície.
pplk. Mgr. Rudolf Pauček Ďakovný list za mimoriadny prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a spoluprácu s Mestskou políciou Bratislava.
Operačné stredisko mestskej polície.
mjr. Mgr. Branislav Krátky Ďakovný list za mimoriadny prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a spoluprácu s Mestskou políciou Bratislava.
Operačné stredisko mestskej polície.
por. Mgr. Lukáš Beták Ďakovný list za mimoriadny prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a spoluprácu s Mestskou políciou Bratislava.
Operačné stredisko mestskej polície.
Mgr. Peter Fridmanský Ďakovný list za mimoriadny prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a spoluprácu s Mestskou políciou Bratislava.
Operačné stredisko mestskej polície.
Mgr. Peter France Ďakovný list za mimoriadny prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a spoluprácu s Mestskou políciou Bratislava.
Slovenský futbalový zväz
PhDr. Jozef Zeleňák Ďakovný list za mimoriadny prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a spoluprácu s Mestskou políciou Bratislava.
Práca pri riešení migračnej vlny na prelome jesene a zimy 2023.
Marek Bednárik Ďakovný list za mimoriadny prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a spoluprácu s Mestskou políciou Bratislava.
Bezpečnostný manažér HC Slovan Bratislava
Bývalí policajti
Bruno Welnitz Ďakovný list za výnimočný prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a dlhoročnú prácu pre jej obyvateľky a obyvateľov.
Ivan Hudcovič Ďakovný list za výnimočný prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a dlhoročnú prácu pre jej obyvateľky a obyvateľov.
Martin Fabian Ďakovný list za výnimočný prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a dlhoročnú prácu pre jej obyvateľky a obyvateľov.
Ján Felcan Ďakovný list za výnimočný prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a dlhoročnú prácu pre jej obyvateľky a obyvateľov.
Martin Pupák Ďakovný list za výnimočný prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a dlhoročnú prácu pre jej obyvateľky a obyvateľov.
Ľubomír Novák Ďakovný list za výnimočný prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a dlhoročnú prácu pre jej obyvateľky a obyvateľov.
Jiří Raab Ďakovný list za výnimočný prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a dlhoročnú prácu pre jej obyvateľky a obyvateľov.
František Hrádek Ďakovný list za výnimočný prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a dlhoročnú prácu pre jej obyvateľky a obyvateľov.
Vladimír Ivančík Ďakovný list za výnimočný prínos k rozvoju bezpečnosti v hlavnom meste a dlhoročnú prácu pre jej obyvateľky a obyvateľov.
Súčasní policajti
Dušan Dobrovodský Pamätný list za 30 rokov obetavej a usilovnej práce pre obyvateľky a obyvateľov Bratislavy.
Jozef Labjak Pamätný list za 30 rokov obetavej a usilovnej práce pre obyvateľky a obyvateľov Bratislavy.
Róbert Schwarz Pamätný list za 30 rokov obetavej a usilovnej práce pre obyvateľky a obyvateľov Bratislavy.
František Majdlen Pamätný list za 30 rokov obetavej a usilovnej práce pre obyvateľky a obyvateľov Bratislavy.
Marie Balková Pamätný list za 30 rokov obetavej a usilovnej práce pre obyvateľky a obyvateľov Bratislavy.
Radoslav Čapek Pamätný list za 30 rokov obetavej a usilovnej práce pre obyvateľky a obyvateľov Bratislavy.
Martin Halinkovič Pamätný list za 30 rokov obetavej a usilovnej práce pre obyvateľky a obyvateľov Bratislavy.
Peter Tarbajovský Pamätný list za 30 rokov obetavej a usilovnej práce pre obyvateľky a obyvateľov Bratislavy.
Ľuboš Adamus Pamätný list za 30 rokov obetavej a usilovnej práce pre obyvateľky a obyvateľov Bratislavy.
Záchrana života
Erik Horváth Ďakovný list za záchranu ľudského života.
Dávid Herko Ďakovný list za záchranu ľudského života.
Borivoj Matušovič Ďakovný list za záchranu ľudského života.
Lukáš Le Trong Ďakovný list za záchranu ľudského života.
Mgr. Imrich Heriban Ďakovný list za záchranu ľudského života.
Marek Marko Ďakovný list za záchranu ľudského života.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne