Marianna Mašátová Haliaková bude novou vicestarostkou v Novom Meste

Bratislavský Večerník ako prvý, už v januári informoval o zmene na poste vicestarostu v bratislavskom Novom Meste. Od 1. apríla 2024 dochádza k výmene, kedy doterajšieho vicestarostu Martina Vlačikyho vo funkcii strieda poslankyňa Miestneho zastupiteľstva Bratislava-Nové Mesto Marianna Mašátová Haliaková, ktorá vo voľbách kandidovala za koalíciu Team Bratislava, Progresívne Slovensko a Sloboda a Solidarita.

Martin Vlačiky zastrešoval oblasti územného plánovania, životného prostredia a dopravy, nová vicestarostka bude mať na starosti oblasť komunikácie a kultúry.

„Martinovi ďakujeme za jeho nasadenie v náročnom období pri prevzatí úradu po voľbách až do dnešných dní. Veľmi si vážime jeho prácu pre Nové Mesto predovšetkým v oblastiach, ktoré mu boli zverené. Zároveň sa teším na intenzívnu spoluprácu v rámci politických funkcií, ktoré bude naďalej vykonávať,“ uviedol starosta mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Matúš Čupka.

„V prvom rade sa chcem poďakovať Martinovi Vlačikymu za všetko, čo vo funkcii vicestarostu pre našu mestskú časť vykonal, nastavil latku vysoko a budem sa snažiť ju v mnou pokrývaných oblastiach aspoň dorovnať. Pánovi starostovi ďakujem za dôveru, je to pre mňa obrovský záväzok, aby som naplnila očakávania. Oblastiam komunikácie a kultúry sa venujem roky, verím, že výsledok mojej práce v prospech mestskej časti budú občania vnímať pozitívne,“ povedala nová vicestarostka Marianna Mašátová Haliaková.

Martin Vlačiky bude naďalej zastávať funkciu poslanca v miestnom zastupiteľstve, poslanca v mestskom zastupiteľstve, člena miestnej rady a predsedu komisie územného plánovania, urbanizmu a výstavby.

(ts, red)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu