Vo Vajnoroch si pripomenuli výročie oslobodenia Bratislavy

Za účasti starostu Mestskej časti Bratislava – Vajnory Michala Vlčeka, vojakov z posádky styčného tímu pre integráciu síl Severoatlantickej aliancie na Slovensku (NFIU) a jej veliteľa plukovníka Mariána Kurillu, príslušníkov čestnej stráže, žiakov z vajnorských škôl a zástupcov Základnej organizácie Jednoty dôchodcov si dnes vo Vajnoroch pripomenuli 79. výročie oslobodenia Bratislavy.

Starosta Michal Vlček zvlášť privítal vojakov posádky styčného tímu pre integráciu síl Severoatlantickej aliancii na Slovensku, ktorá sídli priamo vo Vajnoroch. Je to dôležitejšie o to viac, že sme si práve minulý týždeň pripomenuli inú veľmi dôležitú udalosť z novodobej histórie – a to bolo 20 rokov od vstupu Slovenska do Severoatlantickej aliancie.

„Oceňujem našu vzájomnú spoluprácu s posádkou styčného tímu, snažíme sa spolupracovať aj čo sa týka informovanosti občanov, lebo dnes sa vojna nevedie len na frontových líniách, ale sme jej svedkami aj v hybridnej podobe, najmä v boji proti dezinformáciám a hoaxom,“ povedal Michal Vlček, starosta mestskej časti Vajnory.

Aj z dôvodu vojenského konfliktu u nášho východné suseda je pripomínať si oslobodenie a koniec 2. svetovej vojny dôležitejšie ako kedykoľvek predtým.

„Spojeneckí vojaci, ktorí oslobodili nás v Bratislave, bojovali za mier. Lebo nestačilo iba hovoriť, že chceme mier a preto sa vzdávame fašistom. Naopak práve vďaka tomu, že sme sa zbavili okupantov a pred 20 rokmi získali aj garancie bezpečnosti od našich spojencov, dnes žijeme stále v bezpečí. Akceptovanie zla neznamená mier. Ak ignorujeme suseda, ktorí ubližuje druhému, neznamená to kľud v obci. Vždy budú platiť slová významného britského štátnika Edmunda Burka, ktorý povedal – Jediná vec potrebná na to, aby zlo zvíťazilo je, aby dobrí ľudia nerobili nič,“ uviedol v príhovore Michal Vlček.

(ts)