21.8 C
Bratislava
piatok, 24. mája 2024

25. ročník študentskej výstavy nábytkového a interiérového dizajnu

Najčítanejšie

Slovenské centrum dizajnu a Agrokomplex Národné Výstavisko vás aj tento rok pozývajú na prehliadku študentských projektov Fórum dizajnu. Výstava predstaví dizajnérske diela študentov a študentiek z viacerých vysokých škôl, zostavené kurátorským výberom Wandy Borysko.

Témou 25. ročníka je každodennosť, ktorá ponúka zaujímavý pohľad na bežný život. Okrem atraktívnych prezentácií škôl sa môžete tešiť aj na výnimočný časopis Designum, ktorý tento rok oslavuje svoje okrúhle 30. výročie.

Študenti spravidla načúvajú rytmu života spoločnosti a energicky reagujú na jej pohyby. Pozrieť sa na svet ich očami, znamená mať svieži pohľad. Keď sa svet snaží premosťovať polarizované postoje, prekonáva sociálne a environmentálne prekážky, mladí ľudia neraz upriamujú väčšiu pozornosť na to, čo je každému dobre známe – na každodennosť.

Výstava nás vyzýva k hlbšiemu prieniku do rôznych polôh pojmu každodennosť. Termín zastrešuje aspekty života, ktoré považujeme za bežné, všedné až banálne. Má nielen kognitívny význam, ale nesie tiež emocionálny obsah, predstavuje niečo ľahko predvídateľné a zároveň pôsobí dojmom známeho bezpečia.

Partnerské vysoké školy

Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave, Slovenská technická univerzita v Bratislave, Technická univerzita vo Zvolene, Technická univerzita v Košiciach, Univerzita Tomáša Baťu v Zlíne a Akadémia výtvarných umení Eugeniusza Gepperta vo Vroclave.

Vystavujúci autori a autorky: Barbora Siráňová, Timea Kepová, Tomáš Luknár, Filip Huraj, Aneta Mintálová, Beáta Juritková, Nina Neuhausová, Pavol Mazúr, Viktória Fehérová, Vira Fesenko, Zuzana Kasanová, Samo Hartiník, Tomáš Ružinský, Sofia Rondošová, Tomáš Votře, Veronika Majerčíková, Adam Kukuc, Ema Šútovcová, Tatiana Poliak, Inna Vlasova, Anna Zbořilová, Jakub Sojka, Eva Polgáryová, Janka Ivaničová, Martin Mikovič, Filip Mikóczi, Barbora Hagarová, Laura Zolnianska, Štefánia Suchodolinská, Peter Majerníček, Matej Masaryk, Denis Ďuriš, Valeriia Lenartovich, Sabina Juřenová, Hana Šegedová, Barbora Chudá, Nikola Kamenská, Alicja Zawadzka, Katarzyna Bednarz, Marta Wojciechowska, Katarzyna Kucharczyk, Nicole Słowik, Vlasta Kubušová, Jakub Jarcovják, Lenka Abonyiová

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne