21.8 C
Bratislava
piatok, 24. mája 2024

Úplne zadarmo! Zažite hviezdny koncert fantastického Jean-Michel Jarre a legendárneho gitaristu skupiny Queen Briana Maya v Bratislave

Najčítanejšie

Račiansky poslanec Michal Feik uviedol: „Prípravy na koncert sú v plnom prúde
Jean-Michel Jarre, legendárny priekopník elektronickej hudby, vystúpi 12. mája 2024 v Bratislave s jedinečným koncertom „Bridge from the Future“, ktorým otvorí siedmy ročník festivalu STARMUS. Špeciálnym hosťom bude gitarista Queen, Sir Brian May, ktorý sa k Jarrovi pridá nielen ako hudobník, ale aj ako spoluzakladateľ festivalu.

Tento koncert sa uskutoční pri bratislavskej Inchebe s ikonickým Mostom SNP a UFO-m v pozadí, čo predstavuje metaforický most medzi minulosťou a budúcnosťou. Jarre, v úlohe UNESCO veľvyslanca pre vzdelávanie, vedu a kultúru, prinesie návštevníkom futuristickú hudbu, aby upriamil pozornosť na potrebu spojenia vedy a umenia pri riešení globálnych výziev. Jarre uviedol, že cieľom festivalu je „vytvárať most z budúcnosti,“ aby sme mohli načúvať signálom, ktoré už existujú a čakajú, kým ich objavíme.

Festival STARMUS, ktorý potrvá od 12. do 17. mája 2024, je zameraný na tému „Budúcnosť našej planéty“ a prinesie nielen otvárací koncert Jean Michela Jarreho, ale aj ďalšie prednášky, diskusie a vzdelávacie podujatia týkajúce sa vedy, vesmíru, umelej inteligencie a životného prostredia. V rámci festivalu sa tiež uskutoční slávnostné odovzdávanie Medailí Stephena Hawkinga za vedeckú komunikáciu,“ uviedol Michal Feik.

„Koncertom sa to len začína. Hlavný program festivalu nabitý hviezdami ako antropologička Jane Goodall, fyzik Kip Thorne či napríklad astronaut Chris Hadfield bude pokračovať až do 17. mája. Okrem hlavného programu je počas trvania festivalu pripravený aj sprievodný program v tzv. Starmus campe na Hlavnom námestí, kde vás čakajú zadarmo diskusie a koncerty domácich a zahraničných hudobníčok a hudobníkov,“ uviedol Magistrát hlavného mesta a doplnil:

„V súvislosti s veľkým otváracím koncertom a jeho prípravou nás čaká aj dočasné uzavretie mosta SNP pre dopravu v oboch smeroch v sobotu 11. mája 2024 od 20:30 do 23:30 a v nedeľu 12. mája 2024 od 20:00 do 23:00. Most bude v týchto časoch prejazdný s miernym zdržaním len pre MHD“.

(fb)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne