20.7 C
Bratislava
piatok, 21. júna 2024

Oslávte Medzinárodný deň detí na Rendezi a v Starej Rači

Najčítanejšie

Mestská časť pripravila milé prekvapenie. Na podujatí Medzinárodný deň deti (MDD), ktoré sa uskutoční v nedeľu 2. júna 2024 sa budú môcť deti povoziť na dvoch poníkoch od 15.30-17.30 h v športovom areáli na Sklabinskej v mestskej časti Rača, v miestnej časti Východné / Rendez. Mestská časť objednávku realizovala za 300 eur od Ivety Chodilovej. Vstup na podujatie je voľný.

Zároveň si návštevníci užijú aj zábavno-súťažné popoludnie a sprievodné aktivity pre celú rodinu, od 14 do 18h. – Dinosaurí deň – 5 súťažných disciplín s animátormi, ktoré podľa objednávky MČ Rača vyjdú na 1950 eur. Deti sa potešia maľovaniu na tvár, prídu až dve maliarky za 312 eur.

Vďaka spoločnosti Slovenská Grafia a.s. z Krasnian, ktorá pravidelne prispieva mestskej časti darmi bude na MDD aj nafukovací skákací stan. Slovenská Grafia, a.s. poskytla mestskej časti dar 500 eur za účelom nákupu hračiek, sladkostí a prenájmu nafukovacích atrakcií na oslavy MDD.

Spoločnosť Slovenská Grafia prispela v darovacej zmluve pre mestskú časť rovnakou sumou tiež na Račiansky polmaratón 14. februára 2024 a v minulých rokoch na Račiansky polmaratón 31. marca 2023 sumou 500 eur a 1.4.2022 sumou 500 eur. V minulosti spoločnosť Slovenská Grafia pre mestskú časť tlačila obecné noviny Račiansky výber, v súčasnosti výrobu zabezpečuje spoločnosť KASICO, a.s.

Podujatie bude prebiehať aj v Amfiteátri v Knížkovej doline, nielen v športovom areáli na Sklabinskej. V amfiteátri vystúpi o 10:30 h. s detským hudobno-edukačným koncertom Dúhalka za cenu 1800 eur. Technické zabezpečenie koncertu realizuje Ing. Martin Chovanec so svojou firmou za 400 eur.

V amfiteátri vystúpia 2. júna aj kapely Toddler Punk a BIB&. Technické zabezpečenie koncertov zastreší tiež Martin Chovanec za cenu 300 eur.

Starosta mestskej časti Rača Michal Drotován podpísal 11. apríla ročnú zmluvu s reťazcom Kaufland o reklamnej spolupráci na celkovú sumu 1500 eur. Kaufland podporí v období od 1. mája 2024 do 30. apríla 2025 viaceré podujatia konané v mestskej časti Rača: Račianske hody, Medzinárodný deň detí, Račianske vinobranie, Mikuláša pre deti MČ Rača, alebo Račištorfský bál. Na jedno podujatie tak podpora vychádza ale len na 300 eur. Kaufland nedal peniaze, ale len nákupné poukážky a svoje logo bude mať na všetkých promo materiáloch. > Čítajte viac

Mestskú časť podľa doteraz zverejnených objednávok vyjde podujatie MDD minimálne na cenu 5062 eur.

(správu budeme aktualizovať)

Viac článkov o mestskej časti Rača nájdete na Račianskom Večerníku. 

 

Prečítajte si tiež:

V Rači obnovia tenisový kurt v športovom areáli na Sklabinskej

Starosta Rače Michal Drotován podpísal nevýhodnú zmluvu s reťazcom Kaufland. Tá má poskytnúť za rok poukážky v hodnote len 1500 eur. Logo reťazca sa ale objaví na viacerých račianskych podujatiach

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti Rača.👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

Aktuálne